1989

16.01.1989 godz.20.30 Filharmonia Narodowa, Warszawa

Program:
Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 38 D-dur KV 504 Praska
Richard Wagner – Siegfried Idyll
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 41C-dur KV 551 Jowiszowa

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Yehudi Menuhin - dyrygent

27.01.1989 Teatr, Stara Pomarańczarnia, Warszawa

Program:
Georg Friedrich Haendel – Opera „Alessandro”

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Mieczysław Nowakowski - dyrygent

Tournée - Anglia, Irlandia
13 - 27.02.1989

14.02 Dublin

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Edward Elgar – Serenada na smyczki
Benjamin Britten – Wariacje nt. Franka Bridge’a
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Antonín Dvořák - Serenada E-dur op.22

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

16.02 Newcastel

Program:
Anton Arensky – Variations on a Theme of Tchaikovsky
Antonín Dvořák - Serenada E-dur op.22
Edvard Grieg – Suita Z czasów Holberga
Samuel Barber – Adagio na smyczki
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

17.02 Sheffield

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Edward Elgar – Serenada na smyczki
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op. 48

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna
Andrzej Staniewicz- skrzypce
Jan Stanienda - skrzypce


18.02 Liverpool

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Eine kleine Nachtmusik KV 525
Benjamin Britten – Wariacje nt. Franka Bridge’a
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op. 48

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

19.02 Barbican, Londyn

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Edvard Grieg – Suita Z czasów Holberga
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro
Samuel Barber – Adagio na smyczki
Antonín Dvořák - Serenada E-dur op.22

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

20.02 Warwick

Program:
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Samuel Barber – Adagio na smyczki
Anton Arensky – Variations on a Theme of Tchaikovsky
Wolfgang Amadeus Mozart – Eine kleine Nachtmusik

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna
Andrzej Staniewicz- skrzypce
Jan Stanienda - skrzypce

22.02 Banbury

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro
Samuel Barber – Adagio na smyczki
Benjamin Britten – Wariacje nt. Franka Bridge’a

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

23.02 Bedford

Program:
Anton Arensky – Variations on a Theme of Tchaikovsky
Edvard Grieg – Suita Z czasów Holberga
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro
Edward Elgar – Serenada na smyczki
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

24.02 Preston

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Edward Elgar – Serenada na smyczki
Benjamin Britten – Wariacje nt. Franka Bridge’a
Samuel Barber – Adagio na smyczki
Anton Arensky – Variations on a Theme of Tchaikovsky

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna
Andrzej Staniewicz- skrzypce
Jan Stanienda - skrzypce

25.02 Stirling

Program:
Edward Elgar – Introdukcja i Allegro
Anton Arensky – Variations on a Theme of Tchaikovsky
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op.48

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna

Tournée - Niemcy
01 - 06.03.1989

03.03 godz.16.00 Iserlohn

Program:
Leopold Mozart – Symfonia dziecięca (frag. cz. I)
Camille Saint-Saëns – Karnawał zwierząt

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Janusz Olejniczak – fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

03.03 Iserlohn

Program:
Dymitr Szostakowicz – Symfonia kameralna op.110a
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op.21
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op.60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Janusz Olejniczak – fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

04.03 Diepholz

Program:
Dymitr Szostakowicz – Symfonia kameralna op.110a
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op.21
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 39 Es-dur KV 543

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Janusz Olejniczak – fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

05.03 Uelzen

Program:
Dymitr Szostakowicz – Symfonia kameralna op.110a
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op.21
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op.60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Janusz Olejniczak – fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

Tournée – Hiszpania
08 - 19.03.1989

10.03 Murcia

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fletowy G-dur KV 313
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej (Scherzo)
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Urszula Janik - flet
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

11.03 Almeria

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fletowy G-dur KV 313
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej (Scherzo)
Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Dwie chatki”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Urszula Janik - flet
Marek Pijarowski - dyrygent

13.03 Zamora

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op.25 Klasyczna
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Wiesław Kwaśny - skrzypce
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

14.03 Orense

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

15.03 Vigo

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

16.03 Lugo

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

17.03 Ferrol

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

18.03 Pontevedra

Program:
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert F-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 113
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Dariusz Wybrańczyk - klarnet
Marek Pijarowski - dyrygent

29.03.1989 gpdz.20.00 Filharmonia Narodowa, Warszawa

Program:
Igor Strawiński – Dances concertantes
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 23 A-dur KV 488
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Janusz Olejniczak - fortepian
Charles Dutoit - dyrygent

04.04.1989 Lublin

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy D-dur KV 218
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 41C-dur KV 551Jowiszowa

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Augustin Dumay - skrzypce
Emmanuel Krivine - dyrygent

09.04.1989 Bydgoszcz

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Fou Ts’ong - fortepian
Muhai Tang - dyrygent


Tournée - Francja, Szwajcaria
15-22.04.1989

15.04 Epinal

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Eine kleine Nachtmusik KV 525
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert kl A - dur
Wolfgang Amadeusz Mozart - Symfonia nr 40g-moll KV 550

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański- klarnet

17.04 Zurich

Program:
Igor Strawiński – Dances concertantes
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 14 A-dur KV 488
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Joao Pires – fortepian
Charles Dutoit - dyrygent

18.04 Bern

Program:
Igor Strawiński – Dances concertantes
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 14 A-dur KV 488
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Joao Pires – fortepian
Charles Dutoit - dyrygent

20.04 Martigny

Program:
Igor Strawiński – Dances concertantes
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 14 A-dur KV 488
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Joao Pires – fortepian
Charles Dutoit – dyrygent

21.04 Kongreshaus, Biel

Program:
Igor Strawiński – Dances concertantes
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 14 A-dur KV 488
Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur Z uderzeniem w kotły

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Joao Pires – fortepian
Charles Dutoit - dyrygent

Tournée - Włochy
12 - 24.05.1989

15.05 godz.21.15 Napoli

Program:
Georges Bizet – Uwertura do opery “Carmen”
Giuseppe Verdi – Come dal ciel precipita z opery "Macbeth”
Georges Bizet – Preludio del’atto IV z opery “Carmen”
Giuseppe Verdi – Ella giammai m’amo z opery “Don Carlos”
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik sewilski”
Gioacchino Rossini – La calunnia e un venticello z opery “Cyrulik sewilski”
Georges Bizet – Adagietto dalla L'Arlésiennee
Giuseppe Verdi – Mentre gonfiarsi l´anima z opery Atilla

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Samuel Ramey - bas
Michel Plasson - dyrygent

19.05 Roma

Program:
Manuel de Falla- Koncert klawesynowy
Manuel de Falla - El Amor Brujo
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Władysław Kłosiewicz - klawesyn
Rafael Frühbeck de Burgos - dyrygent

22.05 Bergamo

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan op. 62
Ludwig van Beethoven - II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Alicia de Larrocha - fortepian
Rafael Frühbeck de Burgos - dyrygent

23.05 Brescia

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan op. 62
Ludwig van Beethoven - II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Alicia de Larrocha - fortepian
Rafael Frühbeck de Burgos - dyrygent

Tournée - Niemcy
01- 05.06.1989

02.06 Sessen

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201
Ludwig van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 27 B-dur KV 595

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Justus Frantz - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

03.06 Nienburg

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201
Ludwig van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 27 B-dur KV 595

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Justus Frantz - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

04.06 Delmenhorst, Bremen

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201
Ludwig van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 27 B-dur KV 595

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Justus Frantz - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

Tournée - Finlandia
15 - 19.06.1989

16.06 Naantali

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”
Ludwig van Beethoven – I Koncert fortepianowy C-dur op.15
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 Jowiszowa

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Olli Mustonen - fortepian
Moshe Atzmon - dyrygent

18.06 Naantali

Program:
Johann Sebastian Bach – I Suita C-dur BWV 1066
Johann Sebastian Bach – Kantata Ich will den Kreuzstab gerne tragen BWV 56
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Walton Grönroe - dyrygent

Tournée - Hiszpania
21-28.06.1989

27.06 Madryt

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 40 g-moll KV 550
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur KV 482
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 25 C-dur KV 503

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Fou Ts’ong- fortepian

Tournée - Grecja
29.06 - 03.07.1989

01.07 Patras

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”
Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op.61
Joseph Haydn – Symfonia nr 45 fis-moll Pożegnalna

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Leonidas Kavakos - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

02.07 Patras

Program:

Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op.11
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op.60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Cyprien Katsaris - fortepian
Yehudi Menuhin - dyrygent

05.07.1989 Zamek Królewski, Warszawa

Program:
Wojciech Kilar – Kwintet dęty
Paul Hindemith – Kammermusik op. 24 nr 2
Ludwig Spohr – Nonet F-dur op. 31

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
kwintet dęty
Sinfonia Varsovia Camerata

Niemcy
07 - 09.07.1989

08.07 godz.20.00 Berlin

Program:
Johann Sebastian Bach – II Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur KV 482
Felix Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur op.90 Włoska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Rosita Staeg- flet
Fou Ts'ong - fortepian
Jerzy Maksymiuk - dyrygent

Tournée - Austria, Jugosławia, Włochy
06 - 18.08.1989

07.08 Palais Ferster, Wiedeń

Program:
Ignacy Feliks Dobrzyński – Streichsextett Es-dur op. 39
Ludwig Spohr - Nonet F –dur op. 31

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia Camerata

08.08 Konzerthaus, Wiedeń

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 34 C-dur KV 338
Ludwig van Beethoven – I Koncert fortepianowy C-dur op. 15
Joseph Haydn – Symfonia D-dur nr 104 Salomon

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Bruno Weil - dyrygent

09.08 Schloss Schönrunn (Grosse Galerie), Wiedeń

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento F-dur KV 18
Gioacchino Rossini – Sonata á quattro nr 3 C-dur
Antonín Dvořák - Serenada E-dur op.22

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna
Jerzy Maksymiuk - dyrygent

10.08 Arkadenhof des Wiener Rathauses, Wiedeń

Program:
Igor Strawiński – Pulcinella (Suite nach G.B.Pergolesi)
Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op. 48
Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada D-dur KV 320 Pastoralna

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Leopold Hager – dyrygent

11.08 Augustiner Kirche, Wiedeń

Program:
Josef Rheinberger - 2 Orgelkonzert g-moll op. 177
Joseph Haydn – Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Leopold Hager – dyrygent

12.08 Schloss Schönrunn (Grosse Galerie), Wiedeń

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – I Koncert waltorniowy D-dur KV 412
Edvard Grieg – Suita Z czasów Holberga op. 40
Benjamin Britten – Wariacje nt.Franka Bridge’a

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Kameralna
Paweł Szczepański - waltornia

13.08 Ljubljana

Program:
Joseph Haydn – Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Leopold Hager – dyrygent

16.08 Merano

Program:
Igor Strawiński – Pulcinella (Suite nach G.B.Pergolesi)
Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op. 48
Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada D-dur KV 320

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Leopold Hager – dyrygent

Tournée - Niemcy
21-28.08.1989

23.08 Walkenried

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Łaskawość Tytusa”
Sergiusz Prokofiew – II Koncert skrzypcowy g-moll
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 39 Es-dur KV 543

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Frank Peter Zimmermann - skrzypce
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

24.08 Bad Pyrmont

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Łaskawość Tytusa”
Wolfgang Amadeus Mozart- Koncert waltorniowy D-dur KV 412
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert klarnetowy A-dur KV 622
Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 39 Es-dur KV 543

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Aleksander Romański - klarnet
Paweł Szczepański – waltornia

26.08 Walkenried

Program:
Igor Strawiński – Historia żołnierza

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jan Stanienda – skrzypce
Krzysztof Mróz – kontrabas
Aleksander Romański – klarnet
Wiesław Wołoszczynek – fagot
Jerzy Kalinowski – trąbka
Krzysztof Wojtyniak – puzon
Robert Piechowiak – perkusja
aktorzy, balet, narrator
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

27.08 Holzminden

Program:
Igor Strawiński – Historia żołnierza

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jan Stanienda – skrzypce
Krzysztof Mróz – kontrabas
Aleksander Romański – klarnet
Wiesław Wołoszczynek – fagot
Jerzy Kalinowski – trąbka
Krzysztof Wojtyniak – puzon
Robert Piechowiak – perkusja
aktorzy, balet, narrator
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

Tournée - Niemcy
09 - 24.09.1989

11.09 Frankfurt

Program:
Dymitr Szostakowicz - XIV Symfonia g-moll op.135
Wolfgang Amadeuz Mozart – Msza Koronacyjna C-dur KV 317

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Frankfurter Figuralchor des Hessischen Rundfunks
Ulrike Sonntag- sopran
Alison Browner –alt
Markus Schäfer - tenor
Thomas Quasthoff - bas
Oleg Caetani - dyrygent

14.09 Seesen

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Son and Stranger op. 89
Ludwig Spohr – Nonet F-dur op. 31
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Camerata Sinfonia Varsovia
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

15.09 Syke

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Son and Stranger op. 89
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fletowy D-dur KV 314
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Urszula Janik - flet
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

17.09.1989 godz.11.00 Opernhaus Dortumund

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Marsz nr 1 D-dur KV 335
Wolfgang Amadeus Mozart - Tańce niemieckie KV 571
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur KV 482
Wolfgang Amadeus Mozart - Serenada nr 9 KV 320 (cz. 3,4) Pastoralna
Wolfgang Amadeus Mozart- Symfonia nr 31 D-dur KV 297 Paryska
Wolfgang Amadeus Mozart - Marsz nr 2 D-dur KV 335

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Elisabeth Leonskaja - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

17.09 Nordkirchen

Pogram:
Charles Gounod – Petite Symphony op.216
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert waltorniowy D-dur KV 412
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstück nr 2
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 40 g-moll KV 550

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Sinfonia Varsovia Blaeser Ensemble
Aleksander Romański – klarnet
Dariusz Wybrańczyk – rożek basetowy
Paweł Szczepański - waltornia

20.09 Holzminden

Program:
Dymitr Szostakowicz – Symfonia kameralna op. 110a
Robert Schumann – Koncert fortepianowy a-moll op.54
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Gülsin Onay - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

21.09 Bad Pyrmont

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Son and Stranger op. 89
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fletowy D-dur KV 314
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Urszula Janik - flet

22.09 Bad Kissingen

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Son and Stranger op. 89
Robert Schumann – Koncert fortepianowy a-moll op.54
Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es -dur op. 55 Eroica

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Gülsin Onay - fortepian

23.09 Kirchheim

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery “Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fletowy G-dur KV 313
Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es -dur op. 55 Eroica

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Irena Grafenauer – flet

03.10 Filharmonia Narodowa, Warszawa
32. Międzynarodowy festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Program:
Marta Ptaszyńska – Sonety do Orfeusza
Marta Ptaszyńska - Opowieść zimowa

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Polska Orkiestra Kameralna
Ewa Podleś - mezzosopran
Jerzy Maksymiuk - dyrygent

Tournée - Stany Zjednoczone
09.10 - 02.11.1989

11.10 Washington, District of Columbia

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen nocy letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

12.10 Bloomsburg, Peensylvania

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

13.10 New Brunswick, New Jersey

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

14.10 Worcester, Massachusetts

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

15.10 Avery Fisher Hall, New York

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

16.10 Wilmington, Delaware

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

18.10 Richmond, Virginia

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin – dyrygent

19.10 Durham, North Carolina

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

20.10 Aiken, South Carolina

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

22.10 Rock Hill, South Carolina

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen Nocy Letniej op.21 (Uwertura)
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Witold Lutosławski – Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

23.10 Spartanburg, South Carolina

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

24.10 Columbia, South Carolina

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

25.10 Charleston, South Carolina

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

27.10 Gainesville, Florida

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

28.10 Sarasota, Florida

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

29.10 Tampa, Florida

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

30.10 Fort Myers, Florida

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

31.10 Miami, Florida

Program:
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Witold Lutosławski - Muzyka żałobna
Joseph Haydn – Symfonia nr 104 D-dur Londyńska

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Robert McDuffie - skrzypce
Yehudi Menuhin - dyrygent

24.11.1989 godz. 19.30 Filharmonia Narodowa, Warszawa

Program:
Arthur Honegger – II Symfonia
Krzysztof Penderecki – Koncert altówkowy
Bela Bartok – Tańce rumuńskie
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Grigorij Żyslin – altówka
Jerzy swoboda - dyrygent

25.11.1989 godz. 18.00 Filharmonia Narodowa, Warszawa

Program:
Arthur Honegger – II Symfonia
Krzysztof Penderecki – Koncert altówkowy
Bela Bartok – Tańce rumuńskie
Sergiusz Prokofiew – I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Grigorij Żyslin – altówka
Jerzy Swoboda - dyrygent

06.12.1989 Akademia Muzyczna, Warszawa
Koncert na rzecz funduszu inicjatyw gospodarczych premiera Tadeusza Mazowieckiego

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura C-dur do baletu Stworzenie Prometeusza op. 43
Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Uto Ughi - skrzypce
Paolo Olmi - dyrygent

Tournée – Włochy
07 - 21.12.1989

09.12 Ravenna

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura C-dur do baletu Stworzenie Prometeusza op. 43
Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Uto Ughi - skrzypce
Paolo Olmi - dyrygent

10.12 Ravenna

Program:
Niccolò Paganini – IV Koncert skrzypcowy
Carl Maria Weber – Koncert klarnetowy
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op.11

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Vincenzo Bolognese - skrzypce
Franco Ferranti - klarnet
Andrea Lucchesini - fortepian
Volker Schmidt - Gertenbach - dyrygent

11.12 Bologna

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura C-dur do baletu Stworzenie Prometeusza op. 43
Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op.58
Ludwig van Beethoven - II Symfonia D-dur op. 36

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Tipo - fortepian
Paolo Olmi - dyrygent

14.12 Cesena

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura C-dur do baletu Stworzenie Prometeusza op. 43
Ludwig van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op.58
Ludwig van Beethoven - II Symfonia D-dur op. 36

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Maria Tipo - fortepian
Paolo Olmi - dyrygent

18.12 Rzym

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura C-dur do baletu Stworzenie Prometeusza op. 43
Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op.37
Ludwig van Beethoven - II Symfonia D-dur op. 36

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Stefano Arnaldi - fortepian
Paolo Olmi - dyrygent








 
 
 
 
Zakochaj się w Warszawie
Biuletyn Informacji Publicznej
 
English version
Strona główna Orkiestra Biografia Soliści i Dyrygenci Monografia Dyskografia Kalendarz koncertowy Archiwum koncertów Galeria foto Kontakt Biuro orkiestry Fundacja Franciszek Wybrańczyk Aktualności Sponsorzy Patronat medialny Dla mediów Przesłuchania do orkiestry Akademia Sinfonia Varsovia
 
© 2006 Sinfonia Varsovia
Powered by Intermake
Created by Red Boom
 
 
stat4u