Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU

Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

koncerty 18.10, 20 - 25.10
wstęp wolny

koncert 19.10
filharmonianarodowa.bilety24.pl

 

fot.
18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Joseph Haydn  Trio fortepianowe G-dur Hob. XV/25 Gypsy
Andrzej Panufnik  Trio fortepianowe op.1

François Devienne  Kwartet C-dur op.73 nr 1 na fagot i trio smyczkowe

Wykonawcy

IMPERTO Piano Trio
Marzena Mazurek skrzypce
Piotr Mazurek wiolonczela
Karolina Trojakowska fortepian


Zbigniew Płużek fagot
Jakub Haufa skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Piotr Mazurek wiolonczela

19:00
Filharmonia Narodowa
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert Jubileuszowy
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Divertimento D-dur KV 136
Andrzej Panufnik  Sinfonia Concertante (Symfonia nr 4) na flet, harfę i małą orkiestrę smyczkową
Jerzy  Maksymiuk  Intrada - fanfary i hymn *
Camille Saint-Saëns  III Symfonia c-moll op.78 Organowa
 

*prawykonanie

Wykonawcy

Andrzej Krzyżanowski  flet
Zuzanna Elster  harfa
Piotr Wilczyński  organy
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk  dyrygent

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms  Trio fortepianowe c-moll op.101

Friedrich Kuhlau Trio g-moll op.13 nr 2
John Clinton  Grand Flute Trio nr 2
Jacques Castérède  Flûte en vacances

Wykonawcy

Agnieszka Guz skrzypce
Kamil Mysiński wiolonczela
Krzysztof Stanienda fortepian


Warszawskie Trio Fletowe
Anna Jasińska
flet
Seweryn Zapłatyński flet
Elżbieta Drozdowska flet

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Carl Philipp Emanuel Bach  Duet e-moll W.140 na flet i skrzypce
Nino Rota  Trio per flauto violino e pianoforte

Fritz Kreisler  Caprice Viennois
Aram Chaczaturian  Walc z suity „Maskarada”
Pancho Vladigerov  Rapsodia Vardar

Wykonawcy

Andrzej Krzyżanowski flet
Magdalena Krzyżanowska skrzypce
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz fortepian


Artur Gadzała skrzypce
Urszula Gadzała fortepian

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert stypendystów Fundacji Sinfonia Varsovia
zobacz więcej
Program

Gaspar Cassadó  Requiebros

Carl Philipp Emanuel Bach  Sonata G-dur "Hamburger"
François Borne  Fantaisie brillante na temat opery „Carmen” Bizeta

Wladislaw Solotarjow   III Sonata
Torbjorn Lundquist   Asocjacje
Piotr Londonow  Scherzo-Toccata

Wykonawcy

Wojciech Bafeltowski wiolonczela
Katarzyna Kwiatkowska fortepian

Natalia Karaszewska flet
Krzysztof Stanienda fortepian

Bartosz Kołsut akordeon

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Camille Saint-Saëns  Sonata G-dur op.168 na fagot i fortepian (wersja na fagot i harfę)

Dymitr Szostakowicz  VIII Kwartet smyczkowy c-moll op.110 (wersja na kwintet smyczkowy)

Wykonawcy

Zbigniew Płużek fagot
Zuzanna Elster harfa

Maria Machowska skrzypce
Zofia Endzelm skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcel Markowski wiolonczela
Michał Sobuś kontrabas

19:30
Kościół Konkatedralny na Kamionku, ul. Grochowska 365
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert symfoniczny
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms  Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę op.102
Robert Schumann  IV Symfonia d-moll op.120

Wykonawcy

Jakub Haufa  skrzypce
Marcel Markowski  wiolonczela
Sinfonia Varsovia
Wojciech Rodek
  dyrygent

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
XIV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Adnan Saygun  Sonata op.12 na wiolonczelę i fortepian
Özkan Manav  Trzy tureckie piosenki ludowe
Zygmunt Stojowski Sonata A-dur op.18 wiolonczelę i fortepian
Fryderyk Chopin  Introdukcja i Polonez C-dur op.3 na fortepian i wiolonczelę

Wykonawcy

Can Kehri wiolonczela
Can Okan fortepian

Partnerzy
Patronat medialny