Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

Wstęp wolny

fot.
16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej


Otwarta Pracownia Malarska 
spotkanie z twórcami: Paweł Nocuń, Anita Kucharczyk, Patrycja Kurus
Audytorium, godz.15:00-18:00

Program

Antonio Vivaldi  Sonata na dwoje skrzypiec F-dur RV 70
Antonio Vivaldi  Sonata na dwoje skrzypiec G-dur RV 71
Béla Bartók  9 duetów z cyklu 44 Duety na dwoje skrzypiec Sz.98
Aleksander Tansman Sonata na dwoje skrzypiec

Wykonawcy

Krzysztof Jakowicz  skrzypce
Jakub Jakowicz  skrzypce

Mariusz Gradowski  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Francis Poulenc  Sonata na wiolonczelę i fortepian FP 143
Arvo Pärt  Fratres na wiolonczelę i fortepian
Claude Debussy  Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
Robert Schumann  Adagio i Allegro op.70

Wykonawcy

Maciej Kułakowski wiolonczela

Laureat I nagrody ex aequo  X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (luty 2015)

Mikołaj Sikała fortepian

Karolina Kolinek-Siechowicz  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Mike Mower  Sonata "Latino"
Paul Taffanel  Andante Pastora et Scherzettino
Johann Sebastian Bach Partita a-moll BWV 1030
Franz Schubert  Introdukcja i wariacje e-moll na temat “Trocken Blumen” op. posth.
Theobald Boehm  Grand Polonaise op.16
Alfredo Casella  Sicilienne et Burlesque op.23

Wykonawcy

Natalia Karaszewska flet

Stypendystka Fundacji Sinfonia Varsovia

Krzysztof Stanienda  fortepian

Agnieszka Topolska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Mieczysław Weinberg  Sonata na skrzypce i fortepian nr 5 op.53
Robert Schumann  Fantasiestücke op.73
Igor Strawiński  Divertimento na skrzypce i fortepian (transkr. z baletu „Pocałunek Wieszczki”)

Wykonawcy

Maria Sławek  skrzypce
Piotr Różański  fortepian
 

Anna S. Dębowska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Uczestnicy Akademii Operowej
zobacz więcej
Program

Jacques Offenbach   Barcarolle z opery „Opowieści Hoffmanna”
Erich Korngold  Aria Pierrot Mein Sehnen, mein Wähnen z opery „Die Tote Stadt”
Mikołaj Rimski-Korsakow  Aria Szemachańskiej Królowej z opery „Złoty Kogucik”
Richard Strauss  Monolog Sir Morosusa Wie schön ist doch die Musik z opery "Die schweigsame Frau"
Christoph Willibald Gluck  Aria Orfeusza Amour, viens rendre á mon áme z opery „Orfeusz i Eurydyka”
Wolfgang Amadeus Mozart  Aria Blondy Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln  z opery „Uprowadzenie z Seraju”
Wolfgang Amadeus Mozart Aria Guglielmo Rivolgete a lui lo sguardo z opery „Cosi fan tutte”
Gioacchino Rossini Aria Assura Deh! ti ferma z opery „Semiramide"
Gioacchino Rossini  Recytatyw i aria Arsace Eccomi alfine in Babilonia...Ah! quel giorno ognor rammento z opery „Semiramide”
Giuseppe Verdi Aria Nannetty Sul fil d'un soffio etesio z opery „Falstaff”
Piotr Czajkowski Aria Oniegina Wy mnie pisali z opery „Eugeniusz Oniegin”
Vincenzo Bellini  Arietta Almen se non poss'io z cyklu „Composizioni da Camera”
Tadeusz Baird  Sonet 97 Jakże podobna zimie jest rozłąka... z cyklu „Cztery sonety miłosne"
Gioacchino Rossini Duet Rozyny i Figara Dunque io son z opery „Cyrulik Sewilski”

Wykonawcy

Alina Adamska  sopran
Marcjanna Myrlak  mezzosopran
Mikołaj Trąbka  baryton
Paweł Kołodziej  bas
Irina Krasavina  fortepian
Yaryna Rak  fortepian

Agnieszka Topolska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia
zobacz więcej
Program

Robert Muczyński  Sonata na flet i fortepian op.14
Paul Taffanel  Grande Fantasie sur Mignon pour flûte et piano
Karol  Szymanowski  Źródło Aretuzy, Narcyz z cyklu „Mity” op.30
Johannes Brahms Scherzo c-moll z Sonaty F.A.E.
Henryk  Wieniawski Polonez D-dur op.4
Johannes Brahms  Sonata f-moll na altówkę i fortepian op.120 nr 1

Wykonawcy

Magdalena Krupa  flet
Magdalena Wojciechowska  fortepian
Karol Kamiński  skrzypce
Aldo Dotto  fortepian
Dominika Majerska altówka
Piotr Kopczyński  fortepian

Mariusz Gradowski  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach  Fuga C-dur BWV 545
Jan Koetsier  Cinq Nouvelles op.34a na cztery waltornie
Jean-Joseph Mouret  Rondo z „Sinfonie de Fanfares”
John Williams muzyka z filmu „Gwiezdne Wojny”
William R. Schannon  Horn Tortillas na cztery waltornie
Bernard Weber   Kwartet nr 1 na cztery waltornie
Wolfgang Amadeus Mozart  Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
Piotr Czajkowski  IV Symfonia f-moll op.36 (cz. III Scherzo)

Wykonawcy

Kwartet waltorniowy
Adam Weber
  waltornia
Krzysztof Tomczyk  waltornia
Stanisław Przygoda  waltornia
Sylwia Majchrzak waltornia

Karolina Kolinek-Siechowicz  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Antoine de Forqueray  Suita g-moll (Bournonville, Carillon de Passy, La Latour)
Miłosz Bembinow   Cantus Harmonicus
Arvo Pärt  Fratres
Astor Piazzolla  Le Grand Tango
Béla Bartók  Tańce rumuńskie
Graciane Finzi  Impression Tango

Wykonawcy

Justyna Baran  skrzypce
Klaudiusz Baran  akordeon

Barbara Schabowska-Maszenda  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Piotr Czajkowski  Wariacje "Rokoko" op.33 (oprac. na cztery wiolonczele)
Édouard Lalo  Koncert wiolonczelowy d-moll (oprac. na cztery wiolonczele)

Wykonawcy

Andrzej Bauer  wiolonczela
Magdalena Bojanowicz  wiolonczela
Bartosz Koziak  wiolonczela
Marcin Zdunik  wiolonczela

Michał Bruliński  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Edward Elgar  Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85 (oprac. na cztery wiolonczele)
Robert Schumann  Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129  (oprac. na cztery wiolonczele)

Wykonawcy

Andrzej Bauer  wiolonczela
Magdalena Bojanowicz  wiolonczela
Bartosz Koziak  wiolonczela
Marcin Zdunik  wiolonczela

Michał Bruliński  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Manuel de Falla Suite populaire espagnole
Maurice Ravel Tzigane
Maurice Ravel  Sonata nr 2 G-dur na skrzypce i fortepian
Pablo de Sarasate  Fantazja na tematy z opery „Carmen” Bizeta op.25 

Wykonawcy

Katarzyna Duda  skrzypce
Marek Bracha  fortepian

Anna S. Dębowska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Święto Muzyki
zobacz więcej
Program

Aleksander Chołminow  Suita (cz. III Nokturn)
Wołodymir Runczak  Suita nr 1 – Portrety kompozytorów (Bachiana - Meditationen  über  B-A-C-H; Imitation of D. Shostakovich; Near the portrait of N. Paganini;  Devoted to I. Stravinsky)
Astor Piazzolla  Historia tanga (Bordel 1900, Café 1930, Nightclub 1960, Concert d’Aujourd’hui)

Wykonawcy

Paweł Kwaśny  gitara
Bartosz Kołsut  akordeon

Stypendysta Fundacji Sinfonia Varsovia


Karolina Kolinek-Siechowicz  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia
zobacz więcej
Program

Jean Sibelius Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 (cz. I)
Cesar Franck  Sonata A-dur na skrzypce i fortepian (cz. III, IV)
Benjamin Britten  Temporal Variations na obój i fortepian
Amilcare Ponchielli  Capriccio na obój i fortepian
Johann Sebastian Bach II Partita d-moll na skrzypce solo (Allemande, Courante)
Dymitr Szostakowicz  Koncert skrzypcowy a-moll (cz. III, IV)

Wykonawcy

Justyna Bidler  skrzypce
Jakub Jackowski obój
Maurycy Maria Stawujak  fortepian
Piotr Kosarga  skrzypce
Joanna Zathey-Wójcińska  fortepian

Mariusz Gradowski  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Max Reger   Serenade G-dur op. 141a
Gustav Holst  Terzetto
Ignacy Zalewski  Trio na flet, skrzypce i altówkę
Mikołaj Górecki  Trio na flet altowy, skrzypce i altówkę*

 

*prawykonanie

Wykonawcy

INTEGRO
Agnieszka Guz  skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska  altówka 
Ania Karpowicz  flet

Agnieszka Topolska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Giovanni Bottesini  Reverie
Siergiej Kusewicki  Koncert kontrabasowy fis-moll op.3
Aleksander Lasoń  Muzyka w czterech częściach na kontrabas i fortepian
František Hertl  Sonata na kontrabas i fortepian 

Wykonawcy

Nicholas Franco  kontrabas
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz  fortepian 

Karolina Kolinek-Siechowicz prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Uczestnicy Akademii Operowej
zobacz więcej
Program

Ruggiero Leoncavallo  Aria Tonia Si può?... Si può?... Signore! Signori! z opery „I Pagliacci”
Siergiej Rachmaninow Pieśń  “Ja nie prorok” op.21 nr 1
Siergiej Prokofiew Aria „Martwe pole” z kantaty „Aleksander Newski”
Giuseppe Verdi Son io mio Carlo/ O Carlo ascolta ze Sceny Śmierci Posy z opery „Don Carlos"
Piotr Czajkowski  Aria Leńskiego Kuda, kuda, kuda vy udalilis z opery „Eugeniusz Oniegin” Georges Bizet  Habanera Carmen L'amour est un oiseau rebelle z opery „Carmen"
Vincenzo Bellini  Recytatyw i aria Rodrigo Ah per sempre z opery "Purytanie"
Piotr Czajkowski  Pieśń cyganki op.60 nr 7
Richard Strauss  Morgen op.24 nr 4
Mieczysław Karłowicz  Pieśń  „Na spokojnym ciemnym morzu” op.3/4
Mieczysław Karłowicz Pieśń  „Śpi w blaskach nocy” op.3/5
Dymitr  Szostakowicz  Adios Granada, Mozuca, Ronda, En samir z cyklu „Pieśni hiszpańskie" op.100
Georgy Sviridov  Bogomater v Gorode
Stanislao Gastaldon  Musica proibita op.5

Wykonawcy

Wanda Franek alt
Piotr Maciejowski  tenor
Andrzej Filończyk  baryton
Hanna Raniszewska  fortepian
Mariusz Kłubczuk  fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Duet Force Majeure na instrumentach historycznych
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
Antonio Vivaldi Sonata d-moll op.2 nr 3 na skrzypce i basso continuo
Vaclav Pichl Duetto nr 2 na altówkę i wiolonczelę

Wykonawcy

Duet Force Majeure
Anna Nowak-Pokrzywińska  skrzypce / altówka
Tomasz Pokrzywiński  wiolonczela

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert poświęcony pamięci Tadeusza Paciorkiewicza
zobacz więcej
Program

Tadeusz Paciorkiewicz Permutacje na flet solo
Tadeusz Paciorkiewicz Improwizacja na harfę solo
Tadeusz Paciorkiewicz Impresja na altówkę solo
Tadeusz Paciorkiewicz Tryptyk na harfę solo
Tadeusz Paciorkiewicz Trio na flet, altówkę i harfę

Wykonawcy

Artur Paciorkiewicz  altówka
Andrzej Krzyżanowski  flet
Joanna Liberadzka  harfa

Anna S. Dębowska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Robert Schumann  Arabeska op.18
Robert Schumann  Blumenstück op.19
Robert Schumann  Die Lotosblume op. 25 nr  7
Robert Schumann  Erstes Grün op.35 nr 4
Robert Schumann  Der Nussbaum op.25 nr 3
Robert Schumann  Er ist's op.79 nr 23
Robert Schumann  Spanisches Liederspiel op.74: Erste Begegnung
Robert Schumann Singet Nicht In Trauertönen Op. 98a nr 7 (oprac. Leonard Eröd)
Robert Schumann Fantasiestücke op.73
Gabriel Fauré  Après un rêve op.7 nr 1  (Przebudzenie)

Francis Poulenc C

Francis Poulenc Fêtes Galantes
Fryderyk Chopin Pieśni op.74 (Życzenie, Gdzie lubi, Piosnka litewska, Nie ma czego trzeba, Śliczny chłopiec)
Fryderyk Chopin  Introdukcja i Polonez C-dur op.3 

Wykonawcy

Ewa Leszczyńska  sopran
Maria Leszczyńska  wiolonczela
Ewa Pobłocka  fortepian

Michał Bruliński  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
Johannes Brahms  Kwartet fortepianowy A-dur op.26 

Wykonawcy

Katarzyna Seremak  skrzypce
Natalia Reichert altówka
Maria Ślipska  wiolonczela
Michał Bruliński  fortepian

Anna S. Dębowska  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Andante Spianato i Polonez Es-dur op.22
Fryderyk Chopin  Walc Es-dur op.18
Fryderyk Chopin  Barkarola Fis-dur op.60
Fryderyk Chopin  Sonata b-moll op.35

Wykonawcy

Piotr Pawlak fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Walc As-dur op.42
Fryderyk Chopin  Barkarola Fis-dur op.60
Fryderyk Chopin  Sonata h-moll op.58
Fryderyk Chopin  Polonez As-dur op.53

Wykonawcy

Zuzanna Pietrzak fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Nokturn H-dur op.9 nr 3
Fryderyk Chopin  Ballada As-dur op.47
Fryderyk Chopin  Mazurki op.17
Fryderyk Chopin  Scherzo b-moll op.31
Fryderyk Chopin  Scherzo cis-moll op.39

Wykonawcy

Rafał Błaszczyk fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin Nokturn Des-dur op.27 nr 2
Fryderyk Chopin  Ballada F-dur op.38
Fryderyk Chopin  Etiuda a-moll op.25 nr 11
Fryderyk Chopin  Etiuda h-moll op.25 nr 10
Fryderyk Chopin  Polonez fis-moll op.44
Fryderyk Chopin  Impromptu As-dur op.29
Fryderyk Chopin  Walc As-dur op.42
Fryderyk Chopin  Fantazja f-moll op.49

Wykonawcy

Michał Szymanowski fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Ludwig van Beethoven   Sonata D-dur op. 102 nr 2
Bohuslav Martinů  Wariacje na temat Rossiniego
Siergiej Prokofiew  Sonata C-dur op.119
Fryderyk Chopin  Introdukcja i Polonez C-dur na fortepian i wiolonczelę op.3 

Wykonawcy

Zuzanna Sosnowska  wiolonczela Laureatka I nagrody ex aequo  X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (luty 2015)
Evgeniya Kleyn  fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach  Preludium i Fuga c-moll BWV 847
Johann Sebastian Bach  Preludium i Fuga d-moll  BWV 851
Johann Sebastian Bach  Preludium i Fuga es-moll BWV 853
Johann Sebastian Bach  Preludium i Fuga e-moll BWV 855
Johann Sebastian Bach  Preludium i Fuga a-moll BWV 890
Johann Sebastian Bach  Suita francuska nr 5 G-dur BWV 816
Johann Sebastian Bach  Fantazja i Fuga Chromatyczna d-moll BWV 903

Wykonawcy

Justyna Danczowska  fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Nokturn Des-dur op.27 nr 2
Fryderyk Chopin  Preludium cis-moll op.45
Fryderyk Chopin  Mazurki op.24 (nr 1 g-moll, nr 2 C-dur, nr 3 As-dur, nr 4 b-moll)
Fryderyk Chopin  Ballada F-dur op.38
Fryderyk Chopin Nokturn c-moll op.48 nr 1
Fryderyk Chopin  Etiuda h-moll op.25 nr 10
Fryderyk Chopin  Polonez Fantazja op.61

Wykonawcy

Paweł Motyczyński fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Bolero a-moll op.19
Fryderyk Chopin  Polonez fis-moll op.44
Fryderyk Chopin  Nokturn Es-dur op.9 nr 2
Fryderyk Chopin  Scherzo h-moll op.30
Fryderyk Chopin Preludia op.28 nr 12-24

Wykonawcy

Tymoteusz Bies fortepian

Agata Mierzejewska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Etiuda f-moll z Trois Nouvelles Ètudes nr 1
Fryderyk Chopin Barkarola Fis-dur op.60
Fryderyk Chopin  Mazurki op.59
Fryderyk Chopin  Etiuda cis-moll op.25 nr 7
Fryderyk Chopin  Sonata b-moll op.35

Wykonawcy

Łukasz Krupiński  fortepian

Agata Mierzejewska  prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Nokturn c-moll op.48 nr 1
Fryderyk Chopin Etiudy h-moll op.25 nr 10, F-dur op.10 nr 8
Fryderyk Chopin  Ballada f-moll op.52
Fryderyk Chopin  Walc As-dur op.42
Fryderyk Chopin  Barkarola Fis-dur op.60
Fryderyk Chopin  Sonata b-moll op.35

Wykonawcy

Łukasz Byrdy fortepian

Agata Mierzejewska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Walc Es-dur op.18
Fryderyk Chopin  Walce op.34
Fryderyk Chopin  Ballada F-dur op.38
Fryderyk Chopin  Scherzo cis-moll op.39
Fryderyk Chopin  Wariacje B-dur op.12
Fryderyk Chopin  Sonata h-moll op.58 nr 3

Wykonawcy

Andrzej Wierciński  fortepian

Agata Mierzejewska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Recital fortepianowy uczestnika XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin  Preludium cis-moll op.45
Fryderyk Chopin  Rondo Es-dur op.16
Fryderyk Chopin  Mazurki op.50 (G-dur, As-dur, cis-moll)
Fryderyk Chopin  Sonata h- moll op. 58

Wykonawcy

Krzysztof Książek  fortepian

Agata Kwiecińska  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Luigi Boccherini  Sonata C-dur G. 17
Carl Maria von Weber   Adagio i Rondo
Béla Bartók  Tańce rumuńskie
Karl Davydov  Przy fontannie op.20 nr 2
Gabriel Fauré  Après une reje op.7 nr 1  (Przebudzenie)
Karol Szymanowski Preludium op.1 nr 1 (transkr. na wiolonczelę i fortepian)
Johann Sebastian Bach Arioso z Kantaty „Ich steh mit einem Fuß im Grabe“ BWV 156
Niccoló Paganini  Wariacje na strunie G na temat z opery „Mojżesz w Egipcie” Rossiniego

Wykonawcy

Wojciech Bafeltowski  wiolonczela

Stypendysta Fundacji Sinfonia Varsovia

Katarzyna Kwiatkowska  fortepian

Agata Mierzejewska   prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Ludwig van Beethoven  Sonata A-dur op.47 Kreutzerowska (oprac. Nikolaus Simrock)
Krzysztof Penderecki  Kwintet smyczkowy 

Wykonawcy

Kwintet smyczkowy Orkiestry Sinfonia Varsovia
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce
Zofia Endzelm  skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcel Markowski  wiolonczela
Michał Sobuś  kontrabas

Agata Kwiecińska  prowadzenie 

Partnerzy
Patronat medialny