Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

Wstęp wolny

fot.
16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Mauro Giuliani Rossninana III op.121
Krzysztof Penderecki Cadenza (opr. Ł. Kuropaczewski)
Aleksander Tansman Prelude et interlude
Marc Neikrug 3 utwory na gitarę 
Krzysztof Meyer Triptych Sonata*
*dedykowana Łukaszowi Kuropaczewskiemu

Wykonawcy

Łukasz Kuropaczewski gitara
Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin Preludium cis-moll op.45
Fryderyk Chopin Mazurki op.7 nr 1 B-dur, nr 2 a-moll, nr 3 f-moll, nr 4 As-dur
Fryderyk Chopin Walc As-dur op.42
Fryderyk Chopin Scherzo h-moll op.20
Maurice Ravel Moja matka gęś
Piotr Czajkowski Suita z baletu "Dziadek do orzechów"

Wykonawcy

Krzysztof Książek fortepian
Agnieszka Zahaczewska fortepian
Piotr Wojciechowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Noc Muzeów na Grochowskiej
zobacz więcej
Program

Ignacy Jan Paderewski Melodia Ges-dur z cyklu "Miscellanea"op.16
Henryk Wieniawski Obertas op.19 nr 2 z cyklu "2 Mazurkas caraktéristiques" op.19
Fryderyk Chopin Mazurek a-moll op.45
Siergiej Rachmaninow Romans d-moll na skrzypce i fortepian z cyklu "2 Morceaux de salon" op.6
Henryk Wieniawsk Polonez A-dur op.21
Karol Szymanowski Pieśń Roksany z opery "Król Roger"
Zygmunt Konieczny Grande Valse Brillante na skrzypce i fortepian

poezja Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida,
Jarosława Iwaszkiewicza

Wykonawcy

Daniel Olbrychski recytacja
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Robert Morawski fortepian

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Wariacje KV 265
Wolfgang Amadeus Mozart  Andante KV 616
Alfred Schnitke  Revis Fairy Tale
Wolfgang Amadeus Mozart Adagio KV 356
Piotr Tabakiernik  WAM-iationen
Viatcheslav Semyonov  Brahmsiana

Wykonawcy

Maciej Frąckiewicz  akordeon

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Bogdan Precz 3-3-2
Johann Sebastian Bach Preludium F-dur BWV 556
Vyacheslav Semionov Don Rhapsody (First Tale, Third Tale)
Vyacheslav Chernikov Voronezh Cowboy
Johann Sebastian Bach Sonata C-dur BWV 1033
Francis Poulenc Sonata na flet i fortepian op.164
Theobald Boehm Grande Polonaise op.16

Wykonawcy

Marianna Żołnacz flet   

stypendystka Fundacji Sinfonia Varsovia

Nikodem Jaworski akordeon   

stypendysta Fundacji Sinfonia Varsovia
 

Krzysztof Stanienda fortepian
 

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

César Franck Sonata A-dur na skrzypce i fortepian
Fryderyk Chopin Mazurki op.33  nr 1 gis-moll, nr 2 D-dur, nr 3 C-dur, nr 4 h-moll
Fryderyk Chopin Fantazja f-moll op.49
Siergiej Rachmaninow Etudes-Tableaux op.39 nr 3 fis-moll, nr 5 Es-dur, nr 7 c-moll, nr 8 d-moll, nr 9 D-dur

Wykonawcy

Marek Polański skrzypce
Szymon Nehring fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
W 100. rocznicę urodzin Yehudi Menuhina
zobacz więcej
Program

Henryk Wieniawski II Koncert skrzypcowy d-moll op.22 (cz. II Romance)
Henryk Wieniawski Dudziarz op.19 nr 2
Bohuslav Martinů Wariacje na temat słowacki
Eugène Ysaÿe Sonata skrzypcowa op.27 nr 4
Claude Debussy Preludia (księga I Wzgórza Anacapri, Kroki na śniegu, Co widział zachodni wiatr) 

Wykonawcy

Uczniowie Yehudi Menuhin School (Londyn)
Ignacy Stefanowicz skrzypce
Jeff Wu skrzypce
Frankie Carr wiolonczela
Viviana-Zarah Baudis fortepian
Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Niels Gade 4 Fantasiestücke na klarnet i fortepian op.43
Johannes Bramhs Sonata Es-dur na klarnet i fortepian op.102 nr 2
Robert Schumann Fantasiestücke op.73
Carl Maria von Weber Grand Duo Concertant op.48

Wykonawcy

António Saiote klarnet 

wykładowca masterclass 4. edycji Akademii Sinfonia Varsovia

Krzysztof Stanienda fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
W 100. rocznicę urodzin Tadeusza Paciorkiewicza
zobacz więcej
Program

Tadeusz Paciorkiewicz Kwintet dęty
Tadeusz Paciorkiewicz Improwizacja na harfę solo
Tadeusz Paciorkiewicz Preludia na kwintet dęty
Paul Hindemith Sonata na harfę solo
Tadeusz Paciorkiewicz Muzyka na harfę i 5 instrumentów dętych

Wykonawcy

Andrzej Krzyżanowski flet
Adam Szlęzak obój
Radosław Soroka klarnet
Piotr Kamiński fagot
Magdalena Wąs waltornia
Joanna Liberadzka harfa

Piotr Wojciechowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Robert Schumann Fantasiestücke op.73
Ludwig van Beethoven Sonata nr 3 A-dur na wiolonczelę i fortepian
Robert Schumann Adagio i Allegro As-dur op.70
Siergiej Prokofiew Marsz z suity „Miłość do trzech pomarańczy”  (opr. M. Rostropowicz)  

Wykonawcy

Gustaw Bafeltowski wiolonczela

stypendysta Fundacji Sinfonia Varsovia

Wojciech Bafeltowski wiolonczela   
Maria Sterczyńska fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Frank Martin Trio fortepianowe
Maurice Ravel Trio fortepianowe a-moll

Wykonawcy

Szymanowski Piano Trio                    
Katarzyna Denkiewicz skrzypce
Antonina Przybyszewska wiolonczela
Maurycy Stawujak fortepian

Mariusz Gradowski prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms II Sonata skrzypcowa A-dur op.100
Siergiej Prokofiew 5 Melodii na skrzypce i fortepian op.35 bis
Franz Schubert Fantazja na skrzypce i fortepian C-dur D 934

Wykonawcy

Duet
Marta Kowalczyk skrzypce
Łukasz Chrzęszczyk fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
W 100. rocznicę urodzin Yehudi Menuhina
zobacz więcej
Program

Claude Debussy Sonata skrzypcowa g-moll
Mauro Giuliani La Melanconia
Mauro Giuliani Il Sentimentale
Manuel de Falla Suite populaire espagnole
Fryderyk Chopin Ballada f-moll op.52  
Judith Weir Trio fortepianowe nr 1

Wykonawcy

Uczniowie Yehudi Menuhin School (Londyn)
Sergio Bucheli gitara
Nicole Petrus Barracks skrzypce
Selina Buser wiolonczela
Ursula Perks fortepian

Mariusz Gradowski prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Aleksander Tansman 5 utworów na skrzypce i fortepian
Grażyna Bacewicz Sonata na skrzypce solo
Henryk Mikołaj Górecki Mała fantazja op.73 na skrzypce i fortepian
Gioacchino Rossini Un mot à Paganini
Jenö Hubay Hejre Kati

Wykonawcy

Tomasz Tomaszewski skrzypce

wykładowca masterclass 4. edycji Akademii Sinfonia Varsovia

Ewa Tomaszewska fortepian

Agata Kwiecińska prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Georg Friedrich Haendel Sonata D-dur*
Graziane Finzi Impression Tango
Dymitr Szostakowicz 3 Preludia op.34 (opr. D. Cyganow)
Maurice Ravel Pawana dla zmarłej infantki*
Astor Piazzolla Tango en La*
Andrzej Karałow Notturno**    
César Franck  Sonata A-dur  (cz. IV Allegretto poco mosso)*
Yuji Takahashi Le double de Paganini
Béla Bartók Tańce rumuńskie*
Rodion Szczedrin W stylu Albeniza (opr. D. Cyganow)*
 

*partia akordeonu - opr. I. Jedynecki

**dedykowane Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

Wykonawcy

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki
Karolina Mikołajczyk skrzypce
Iwo Jedynecki akordeon

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Marc-Antoine Charpentier Te Deum
Johann Pachelbel Canon
Daniel Speer Sonata d-moll
Johann Sebastian Bach Arioso
Georg Philipp Telemann Concerto à 4
Joseph Haydn Stworzenie świata (fragmenty)
Wolfgang Amadeus Mozart Czarodziejski flet KV 620 (fragmenty)
Camille Saint-Saëns Adagio z III Symfonii c-moll op.78 Organowej
Georges Bizet Seguedille z opery “Carmen”
Georges Bizet Habanera z opery “Carmen”
Georges Bizet Arie Escamillo  z opery “Carmen”
Michał Kleofas Ogiński Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”
Franz Lehár Wesoła wdówka (fragmenty)
tradycyjna angielska ballada Scarborough Fair
​George Gershwin A Portrait of George Gershwin

Wykonawcy

HIBIKI  Trombones
Tomomasa Ueyama puzon tenorowy
Piotr Dąbrowski puzon tenorowy
Ewa Harasimiuk puzon tenorowy
Rafał Piłasiewicz puzon basowy

Barbara Schabowska-Maszenda prowadzenie 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart Duet Zuzanny i Hrabiego Almavivy Crudel per che finora  z opery „Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart Aria Cherubina Non so piu cosa son cosa faccio z opery „Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart Aria Papagena Papagena! Papagena! Papagena! z opery „Czarodziejski flet”
Gaetano Donizetti Aria Orsiniego Il segreto per esser felici  z opery "Lukrecja Borgia"
Franceso Cilea Aria Adriany Ecco: respiro appena. Io son l'umile ancella z opery „Adriana Lecouvreu”
Richard Wagner Aria Wolframa Wie Todesahnung...O du mein Abendstern z opery „Tannhäuser”
Bedřich Smetana Recytatyw i aria Mařenki Och, jaký žal.../ Ten lasky sen z opery „Sprzedana Narzeczona”
Richard Strauss Aria Arlekina Lieben, Hassen, Hoffen, Zagen z opery „Ariadna na Naxos”
Franciszek Maklakiewicz Jakże możecie kwiaty nr 5 ze zbioru „Liryka miłosna” (sł. Leopold Staff)
Ignacy Jan Paderewski Polały się łzy me czyste op.18 nr 1 (sł. Adam Mickiewicz)
Stanisław Niewiadomski Dzwony z cyklu "Jaśkowa dola" (sł. Maria Konopnicka)
Joaquín Turina Las locas por amor op.19 nr 5 z cyklu “Poema en forma de canciones”
Johann Strauss Kuplety Księcia Orłowskiego z operetki „Zemsta nietoperza”
Franz Lehár Czardasz Ilony Kiedy skrzypki grają z operetki „Cygańska miłość”
Antonín Dvořák Siroke rukavy  op.55 nr 6 z cyklu „Pieśni cygańskie”
Maurice Ravel Chanson à boire (Foin du bâtard, illustre Dame) z cyklu “Don Quichotte à Dulcinée” (sł. Paul Morand)
Jacques Offenbach  Barcarolla Nicklausse'y i Giulietty Belle nuit, ô nuit d'amour.. z opery “Opowieści Hoffmanna

Wykonawcy

Uczestnicy Akademii Operowej 
Marcela Wierzbicka sopran
Katarzyna Szymkowiak mezzosopran
Jan Żądło baryton
Dominika Peszko fortepian
Natalia Pawlaszek fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Witold Lutosławski Preludia taneczne
Astor Piazzolla Nightclub
Andrzej Karałow Doppelganger
Wojciech Kostrzewa Portrait Noire
Richard Galliano Fanfara
Wojciech Kostrzewa Mashopi
Francis Poulenc Sonata na klarnet i fortepian (opr. na klarnet i akordeon)

Wykonawcy

Duet Dziołak & Stankiewicz
Jacek Dziołak klarnet
Mateusz Stankiewicz akordeon

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Henry Purcell / Fred Mills Purcell Suite
Georges Bizet  Torreador’s Song 
Victor Ewald Brass Quintet nr 1                  
PiotrWróbel  3 Strefy czasowe 
suita musicalowa Brass on Broadway 
Stephen Sondheim  Broadway Baby
Oscar Hammerstein / Jerome Kern  Ol' Man 
River
Stephen Sondheim Comedy Tonight 
Jerry Bock  Sunrise, Sunset
Frederic Loewe Get Me to the Church on Time
Paul Nagle  Jive for Five

Wykonawcy

Kazzma Brass Quintet
Bartłomiej Kacperski trąbka
Kamil Żarnecki trąbka
Anna Baran waltornia
Ewa Harasimiuk puzon
Mateusz Sejdak tuba

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Julius Klengel Suita d-moll na dwie wiolonczele op.22
Franz Schubert Fantazja C-dur na skrzypce i fortepian D 934
Siergiej Dreznin Fantazja na temat muzyki z filmu „Cyrk” Izaaka Dunajewskiego

Wykonawcy

Uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia
Adam Sibers skrzypce
Krystyna Wiśniewska wiolonczela 
Marcel Markowski wiolonczela  wykładowca Akademii Sinfonia Varsovia
Aleksander Kistowski fortepian

Piotr Wojciechowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Jacques Offenbach Duet Barcarolle z opery “Opowieści Hoffmanna”
Ralph Vaughan Williams Pieśni z cyklu ,,Songs of Travel" (Youth and Love, In Dreams, The Infinite Shining Heavens, Whither Must I Wander)
Cécile Chaminade Je voudrais
Cécile Chaminade Viens, mon bien - aimé!
Camille Saint-Saëns Aria Dalili Mon coeur s'ouvre  a ta vox z opery “Samson i Dalila”
Wolfgang Amadeus Mozart Duet Zuzanny i Hrabiego Crudel! Perche finora z opery “Wesele Figara”
Arnold Schönberg Dank op.1 nr 2
Franz Schubert Gute Nacht z cyklu “Winterreise”
Franz Schubert Standchen z cyklu “Schwanengesang”
Robert Schumann Widmung op.25 nr 1
Robert Schumann Mein schöner Stern! op.101 nr 4
Robert Schumann Ihre Stimme op.96 nr 3
Georges Bizet Aria Zurgi L'orage s'est calmé  z opery ,,Poławiacze pereł"
Stanisław Niewiadomski Latawica z cyklu „Jaśkowa Dola”
Piotr Czajkowski Ja li v pole da ne travushka byla? op.47 nr 7
Richard Strauss Aria Harlekina Lieben Hassen Hoffen Zagen z opery ”Ariadna na Naxos”
Johannes Brahms Unbewegte laue Luft op.57 nr 8
Gustav Mahler Ablösung im Sommer
Wolfgang Amadeus Mozart Duet Zerliny i Don Govanniego La ci darem la mano z opery „Don Giovanni”

Wykonawcy

Uczestnicy Akademii Operowej 
Dagmara Barna sopran
Magdalena Pluta mezzosopran
Damian Wilma baryton
Mariusz Kłubczuk fortepian
Oleksandr Yankevych fortepian

Barbara Schabowska-Maszenda  prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin Introdukcja i Polonez C-dur op.3
Claude Debussy Sonata na wiolonczelę i fortepian
Jerzy Bauer Passacaglia prawie w starym stylu
Richard Strauss Sonata F-dur op.6

Wykonawcy

Adam Mazurek wiolonczela
Tomasz Zając fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Bohuslav Martinů Sonata nr 1 na flet i fortepian
Claude Debussy Popołudnie fauna
Joseph Horovitz Sonatina na klarnet i fortepian
Francis Poulenc Sonata na klarnet i fortepian

Wykonawcy

Uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia
Aleksandra Zamojska flet
Małgorzata Jończyk klarnet
Piotr Kopczyński fortepian
Aleksandra Mysłek fortepian

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Jan Stokłosa The Elements*
David Félicien-César Les Quatre Saisons (wybór)

 

* prawykonanie

Wykonawcy

Kwintet smyczkowy orkiestry Sinfonia Varsovia
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce
Stanisław Podemski skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcel Markowski wiolonczela
Michał Sobuś kontrabas

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin Introdukcja i Polonez C-dur op.3
Siergiej Rachmaninow Sonata wiolonczelowa g-moll op.19
Piotr Czajkowski Pezzo Capriccioso op.62

Wykonawcy

Tomasz Strahl wiolonczela
Robert Morawski fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms III Sonata skrzypcowa d-moll op.108
Gabriel Fauré Après un rêve op.7 nr 1
Henryk Wieniawski Polonez A-dur op.21
Karol Szymanowski Źródło Aretuzy z cyklu „Mity”
Maurice Ravel Tzigane

Wykonawcy

Sławomira Wilga skrzypce
Izabela Wilga fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

John Dowland My Lord Willoughby's Welcome Home
Jean-Philippe Rameau L'Egyptienne: L'Entretienne des Muses, Le trois mains (arr. M. Siatkowski)
Egberto Gismonti Palhaco
Marco Pereira Bate Coxa
Mario Castelnuovo-Tedesco Preludium i Fuga nr 7 cis-moll z “Les guitares bien temperées” op.199
Manuel de Falla Danza del Molinero z baletu  “Trójgraniasty kapelusz”
Manuel de Falla El Circulo Magico z baletu „Czarodziejska miłość” 
Manuel de Falla Danza Espanola z opery „Krótkie życie”
Egberto Gismonti Sete Aneis
Zulema Alcayaga Walc peruwiański “Quiero ser tu sombre”

Wykonawcy

Woch & Guzik Duo
Adam Woch gitara
Robert Guzik gitara

Ewa Chamczyk prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach II Suita angielska a-moll BWV 807 (Bourrée, Sarabande, Gigue)
Maurice Ravel Alborada del grazioso (arr. Hob-Beats)
Steve Reich Nagoya Marimbas 
Emmanuel Sejourné Koncert na wibrafon
Anders Koppel Toccata na wibrafon i marimbę

Wykonawcy

Percussis
Zofia Przybył marimba
Olga Przybył wibrafon, marimba

Piotr Wojciechowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Aram Chaczaturian Walc z suity "Maskarada" (opr. W. L. Puchnowski / Harmonium Duo)
Camille Saint-Saëns Danse macabre (opr. F. Liszt / W. Horowitz / J. Szyszkin / Harmonium Duo)
Witold Lutosławski Wariacje na temat Paganiniego (opr. K. Urbański / Harmonium Duo)
Modest Musorgski Obrazki z wystawy (opr. K. Urbański / Harmonium Duo)

Wykonawcy

Harmonium Duo 
Hubert Giziewski akordeon 
Rafał Grząka akordeon

Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
W 100. rocznicę urodzin Tadeusza Paciorkiewicza
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach Preludium z VI Suity D-dur na violę pomposa BWV 1012              
Tadeusz Paciorkiewicz Sonatina na dwie altówki
Tadeusz Paciorkiewicz Duet koncertujący
Robert Schumann Obrazki z bajek op.113

Wykonawcy

Artur Paciorkiewicz altówka
Grzegorz Stachurski altówka
Wioletta Fluda fortepian

Piotr Wojciechowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Frank Bridge Kwintet fortepianowy d-moll (cz. I Adagio - Allegro moderato)
Tadeusz Paciorkiewicz Kwintet fortepianowy
Robert Schumann Kwintet fortepianowy Es-dur op.44

Wykonawcy

Chopin Piano Quintet 
Krzysztof Stanienda fortepian
Roksana Kwaśnikowska skrzypce
Magdalena Lech skrzypce
Maria Stanienda altówka
Michał Zieliński wiolonczela

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Astor Piazzolla Four for Tango 
Aleksander Lasoń IV Kwartet smyczkowy "Tarnogórski"
Joaquín Turina La oración del torero
Henryk Mikołaj Górecki  I Kwartet smyczkowy op.62 "Już się zmierzcha"

Wykonawcy

Kwartet Śląski
Szymon Krzeszowiec skrzypce
Arkadiusz Kubica skrzypce
Łukasz Syrnicki altówka
Piotr Janosik wiolonczela

Agata Kwiecińska prowadzenie

Patronat medialny
Partner