Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Letnie Koncerty na Grochowskiej
- 9. edycja

Orkiestra Sinfonia Varsovia, Pawilon Koncertowy, ul. Grochowska 272, Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

cena 5 zł

kup bilet

fot.
16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Nie tylko orkiestra
zobacz więcej
Program

Gabriel Fauré Pavana
Heitor Villa-Lobos Bachianas brasileiras nr 1
Arvo Pärt Fratres
Wojciech Kilar Orawa **
 

* oprac. Tomasz Karwan

Wykonawcy

Oktet wiolonczelowy **
Agata Bąk wiolonczela
Julia Grzegorzewska wiolonczela
Agata Jonczak wiolonczela
Antonina Przybyszewska wiolonczela
Kinga Piotrowska wiolonczela
Katarzyna Stasiewicz wiolonczela
Aneta Stefańska wiolonczela
Piotr Mazurek wiolonczela / prowadzenie




** uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Nie tylko orkiestra
zobacz więcej
Program

Aleksander Tansman  Suite pour trio d'anches
Georg Philipp Telemann Fantazja fis-moll nr 10 na flet solo*
Fernande Decruck  Sonate en ut#
Isaak Albéniz Asturias
Pierre Sancan  Lamento et Rondo
Jun Nagao Paganini Lost
 

* oprac. na saksofon solo

Wykonawcy

Oskar Rzążewski saksofon *
Karol Mastalerz saksofon *
Alicja Wołyńczyk saksofon
Agata Muras fortepian
Szymon Drabiński fortepian
 

* stypendysta Fundacji Sinfonia Varsovia

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Nie tylko orkiestra
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Serenada na instrumenty dęte c-moll KV 388
Ludwig van Beethoven Oktet Es-dur op. 103

Wykonawcy

Oktet dęty orkiestry Sinfonia Varsovia
Arkadiusz Krupa obój
Adam Szlęzak obój
Radosław Soroka klarnet
Karol Sikora klarnet
Piotr Kamiński fagot
Szymon Michalik fagot
Henryk Kowalewicz waltornia
Krzysztof Stencel waltornia

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Nie tylko orkiestra
zobacz więcej
Program

Krzysztof Penderecki Trzy utwory w dawnym stylu
Edward Elgar Serenada na smyczki e-moll op. 20
Franz Schubert Rondo A-dur na skrzypce i smyczki D. 438
Edvard Grieg Suita z czasów Holberga op. 40

Wykonawcy

Orkiestra smyczkowa Akademii Sinfonia Varsovia
Jakub Haufa skrzypce / dyrygent

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Japonia
zobacz więcej
Program

 „Kwiat wiśni” z cyklu Księżniczka Muzalinda

Wykonawcy

Ewa Szawłowska  Księżniczka Muzalinda i inne postaci
Mariusz Puchłowski flet shakuhachi
Monika Polaczek-Przestrzelska fortepian
Marcin Lemiszewski perkusja

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Moniuszko / koncert familijny
zobacz więcej
Program

 „Podwieczorek u Pana Moniuszki”

 

 

 

Wykonawcy

Justyna Stępień-Grozdew  sopran
Rafał Grozdew tenor
Tomasz Pawłowski fortepian
Chór dziecięcy Animato
Olivia Kaczyńska kierownik artystyczny
 

Malina Sarnowska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Japonia
zobacz więcej
Program

Stanisław Moniuszko Aria Stefana z opery „Straszny dwór”
Kozaburo Hirai Fantazja na temat Sakura Sakura
Ignacy Jan Paderewski Aria Manru z opery „Manru”
Kosaku Yamada Kono Michi /Ta ścieżka/
Ludomir Różycki Ave Maria z suity „Italia” op. 50
Naoko Zukeran Samsara III
Witold Lutosławski Spóźniony słowik
Yoshinao Nakada Taanki ponki
Piotr Perkowski „Uty japońskie” op. 4 (Modły słałem z głębi duszy, Biedny domek opuszczony)
Naoko Zukeran 4 Impromptus na temat piosenek ludowych z Okinawy (Impromptu nr 4)
Kosaku Yamada Chugoku-ciho no komori-uta (kołysanka z regionu Chugoku)
Kishio Hirao Kurimondou /Przekomarzanie kasztanów/
Joe Hisaishi  Decyzja Sity z filmu „Podniebny zamek Lapita”    
Joe Hisaishi Again z filmu  z filmu „Spirited Away - W krainie bogów”*
Joe Hisaishi Ścieżka wiatru z filmu „Mój sąsiad Totoro”*
Hideo Kobayashi Karamatsu /Modrzew japoński/



*aranżacja Tadaomi Idogawa 

Wykonawcy

Piotr Nikiel  tenor
Miho Kurihara  fortepian

Dariusz Głuch prowadzenie
 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Moniuszko
zobacz więcej
Program

Stanisław  Moniuszko Pieśń wieczorna, Czy powróci, Jaskółeczka, Kozak, Kum i kuma, Entuzjasta, Tęsknota, Piosnka obłąkanej Ofelii, Groźna dziewczyna
Johannes Brahms Wie Melodien zieht es mir
Wolfgang Rihm Hochrot  z cyklu Das Rot
Mieczysław Wajnberg Żydek z cyklu „Biblia cygańska”
Piotr Czajkowski Net, tolko tom, kto znal; Nici bezunmyie
Jules Massenet Élégie
Ivor Gurney Sleep
Franz Schubert Erlkönig
Francesco Paolo Tosti Vorrei morire
Richard  Strauss Im spätboot
Carl Loewe Tom der Reimer

Wykonawcy

Uczestnicy Akademii Operowej
Zuzanna Nalewajek
mezzosopran
Daria Proszek mezzosopran
Jasin Rammal-Rykała bas
Piotr Jaworski  fortepian
Aleksander Teliga fortepian

Szymon Maliszewski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Japonia
zobacz więcej
Program

Andy Akiho Stop Speaking
Michio Kitazume Side By Side
Toshimitsu Tanaka Two Movements
Wojtek Blecharz K’an
Alyssa Weinberg Table Talk
Elliott Carter March
Thierry De Mey Silence Must Be!

Wykonawcy

Mikołaj Rytowski perkusja
Franciszek Prokopiuk perkusja

Dariusz Głuch prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Moniuszko
zobacz więcej
Program

Stanisław Moniuszko I Kwartet smyczkowy d-moll
Stanisław Moniuszko II Kwartet smyczkowy F-dur

Wykonawcy

Piotr Markowski skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Dariusz Kisieliński altówka
Marcel Markowski wiolonczela

Szymon Maliszewski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Keiko HaradaThird Ear Deaf
mel. trad. Daha
Toshiro Mayuzumi Bunraku
mel. trad. Etenraku 
Joji Yuasa Domain
mel. trad. Netori
Toshio Hosokawa Duo

Wykonawcy

Yuri Matsuzaki flety (poprzeczny, shakuhachi, ryūteki)
Danuta Drogowska skrzypce
Miłosz Drogowski wiolonczela

Dariusz Głuch prowadzenie

 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Moniuszko
zobacz więcej
Program

pieśni i arie operowe

Wykonawcy

Uczestnicy X Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki


Szymon Maliszewski prowadzenie

 

 

 

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, Pawilon Koncertowy, ul. Grochowska 272, Warszawa
Japonia
zobacz więcej
Program

Sakura Sakura
Kou-Jyou No Tsuki /Księżyc nad ruinami zamku/
Furusato /Ojczyzna/
Kono Toki Wo /Te chwile/
Piotr Czajkowski / Mikhail Platnev Intermezzo z suity „Dziadek do orzechów”
Johann Pachelbel Canon
Henryk Wieniawski Obertas G-dur op. 19 nr 1
Goerges Bizet La fleur que tu m’avais jetée aria Don José'go z opery „Carmen”
Hermann Necke  / Nikołaj Rimski-Korsakow „Dyliżans pocztowy w ucieczce przed trzmielem” *
Fryderyk Chopin Etiuda E-dur op. 10 nr 3
Vittorio Monti Csárdás
Francesco Sartori Con te Partirò

 

* oprac. Ryutaro Horie

Wykonawcy

Ayako Ozaki-Multarzyńska skrzypce
Tomomasa Ueyama puzon
Mamiko Ueyama fortepian
Rio Ueyama fortepian


Dariusz Głuch prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, Pawilon Koncertowy, ul. Grochowska 272, Warszawa
Moniuszko
zobacz więcej
Program

Stanisław Moniuszko Tańce góralskie z opery „Halka”
Julia Schreitl Kreistanz
Anna Maria Huszcza Arcustico (inspirowane operą „Halka” Moniuszki)
Stanisław Moniuszko Prząśniczka
Stanisław Moniuszko Dziad i baba
Graham Fitkin Hard Fairy

Wykonawcy

Dźwięki powietrza
Alicja Wołyńczyk saksofon
Jarosław Gałuszka akordeon

Agnieszka Kopacka fortepian
 

Szymon Maliszewski prowadzenie

Patronat medialny