Strefa dzieci

Dzieci to bardzo szczególni uczestnicy kultury: jak nikt inny oczekują zabawy, są ciekawi (żeby nie rzec, ciekawscy), zadają dużo pytań, chcą spróbować wszystkiego samodzielnie, mają mnóstwo pomysłów. Potrafią wywrócić do góry nogami starannie ułożony scenariusz zajęć. Co więcej, im właśnie dana jest największa szansa, by rozwinąć swą wrodzoną muzykalność. To wszystko czyni dzieci najbardziej wymagającymi odbiorcami sztuki. Nasza oferta ma na celu zaspokoić dziecięce potrzeby i wyjść naprzeciw oczekiwaniom ich rodziców i opiekunów.

Dla najmłodszych (0–5 lat)

Z myślą o młodszych przedszkolakach, niemowlętach i kobietach w ciąży, razem z Fundacją Muzyka jest dla wszystkich przygotowaliśmy cykl koncertów rodzinnych pod nazwą Smykofonia na Grochowskiej. Koncerty te odbywają się w przyjaznej dzieciom atmosferze, dając poczucie bezpieczeństwa i bliskości, zarówno z opiekunami – wszyscy siedzą na podłodze, więc łatwo jest się przytulić do mamy – jak i z występującymi artystami – ci znajdują się niemal w zasięgu wyciągniętej maminej ręki. Program i scenariusz smykofonicznych spotkań jest dostosowany do wieku małych słuchaczy, a więc zawiera elementy interaktywne (wspólne śpiewanie, granie na instrumentach, tańczenie), zaś same koncerty trwają ok. 40 min. Po części artystycznej następuje chwila na zaprzyjaźnienie się z instrumentami i samymi muzykami.

Dla starszaków (6–9 lat)

Starszych przedszkolaków oraz dzieci we wczesnym wieku szkolnym zapraszamy na Poranki familijne z Bazylkiem sympatycznym i muzykalnym smokiem, znanym z miniserialu Bazylek w Sinfonii Varsovii. (odcinki dostępne na naszym kanale YouTube). Podobnie, jak w internetowych odcinkach, tak i podczas koncertów, baśniowy bohater da się poznać jako niestrudzony odkrywca otaczającego go świata. Zaciekawiony historią i uważnie obserwujący przyrodę smok, najbardziej ze wszystkiego interesuje się jednak muzyką – fascynują go instrumenty orkiestry i ich brzmienie. W odkrywaniu różnych dźwięków pomagają Bazylkowi muzycy Sinfonii Varsovii – z niektórymi z nich bazyliszek zdążył się już na dobre zaprzyjaźnić! Do grona przyjaciół orkiestry mogą teraz dołączyć i mali słuchacze – podczas każdego z koncertów Bazylek szykuje dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej zagadki, piosenki i inne niespodzianki.

 

 

Dla rodzin

Podobnie, jak nigdy nie jest za późno, aby realizować swe muzyczne pasje, tak i nigdy nie jest za wcześnie na...
Bazylek w Sinfonii Varsovii to miniserial muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich opiekunów.  Tytułowy Bazylek to smok zamieszkujący...