Dostępność

Sinfonia Varsovia jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami staramy się dostosowywać nasze przestrzenie oraz wydarzenia.

Pawilon Koncertowy jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

W przypadku konieczności ewakuacji wszyscy odwiedzający zobowiązani są do postępowania zgodnie z wytycznymi przekazywanymi przez wskazanych pracowników oraz przemieszczania się zgodnie z kierunkiem ewakuacji budynku. Pracownicy będą służyli pomocą.

 

Wydarzenia dostępne

 

Odkrywamy Sinfonię Varsovię 

W 2023 roku zorganizowaliśmy serię warsztatów dla uczniów szkół specjalnych, dwa koncerty, a także szkolenia dla zespołu Sinfonii Varsovii. Celem projektu było przygotowanie oferty przyjaznej dla odbiorców i odbiorczyń z niepełnosprawnościami i o różnorodnych potrzebach, a także wypracowanie standardów organizacji koncertów z myślą o różnorodnej publiczności. 

Efektem projektu jest broszura „Idę na koncert Sinfonii Varsovii. Jak przygotować się na koncert orkiestry”. Jest ona skierowana do osób w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną, ale może być wykorzystywana w wielu kontekstach. W tej krótkiej publikacji wyjaśniamy, jak przebiega koncert, jak zazwyczaj zachowuje się publiczność i występujący, jakie warunki sensoryczne mogą panować w różnych miejscach odbywania się koncertów.

Broszurę można pobrać na stronie lub zamówić ją w wersji drukowanej – prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności: olga.curzydlo@sinfoniavarsovia.org, tel./SMS 885 556 433 lub 22 582 70 89

[plik PDF do pobrania]

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego 

 

Działalność

 

Sinfonia Varsovia to jedna z najważniejszych orkiestr symfonicznych w Polsce. Powstała w 1984 roku w oparciu o Polską Orkiestrę Kameralną. Orkiestra gra koncerty na całym świecie.
Sinfonia Varsovia jest instytucją kultury m. st. Warszawy. Organizuje koncerty i inne wydarzenia muzyczne. Siedziba Sinfonii Varsovii znajduje się w dawnym Instytucie Weterynarii na warszawskiej Pradze Południe, na historycznym Kamionku. W tym miejscu powstaje Sinfonia Varsovia Centrum. Do podstawowych założeń projektu należy renowacja i adaptacja na nowe funkcje 5 zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynarii oraz budowę największej w Polsce sali koncertowej na 1877 miejsc.

Więcej przydatnych informacji o Sinfonii Varsovii znajdziesz w naszym przewodniku ETR.

 

 

Dojazd

 

Autobusem

Linia: 125, 135
Najbliższe przystanki autobusowe:

  • Praga Płd. Ratusz
  • Terespolska
  • Międzyborska

wtp.waw.pl

Tramwajem

Linia: 3, 6, 22, 26

Najbliższy przystanek tramwajowy:

  • Praga Płd.-Ratusz

wtp.waw.pl

Rowerem

Dostępnych jest 30 miejsc postojowych dla rowerów na terenie siedziby Sinfonii Varsovii.

Najbliższe stacje Veturilo:

  • Urząd Dzielnicy Praga – Południe
  • Rondo Wiatraczna
  • Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy
  • Aleja Zieleniecka – Teatr Powszechny
  • Dw. Warszawa Wschodnia

veturilo.waw.pl

Samochodem

Lokalizacja GPS:
52.246819
21.070767
Zobacz w serwisie Google Maps

 

Kontakt

 

W przypadku indywidualnych potrzeb lub dodatkowych pytań – prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności:

Olga Curzydło olga.curzydlo@sinfoniavarsovia.org, tel./SMS 885 556 433 lub 22 582 70 89