Karol Krasiński I kotły/perkusja

kotły w Sinfonii Varsovii od 2019 roku

W 2009 roku ukończył Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 st. im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie perkusji dr Krzysztofa Jedlewskiego.  Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Edwarda Iwickiego. Jako student trzeciego roku rozpoczął pracę w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus na stanowisku kotlisty- perkusisty, z którą przez kolejnych osiem lat zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. W 2011 roku został stypendystą orkiestry ICO – I Culture Orchestra, z którą odbył europejskie tournée pod batutą Sir Neville Marinner’a. 

Od 2015 roku jest nauczycielem klasy perkusji w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.

Współpracował z orkiestrami i zespołami, m.in. Orkiestra Filharmonii Narodowej, Polska Opera Królewska, Sinfonia Varsovia Brass, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Mazowiecki Teatr Muzyczny. Oprócz muzyki symfonicznej gra także muzykę jazzową oraz rozrywkową.