Sinfonia Varsovia na La Folle Journée 2022

15 stycznia w naszej siedzibie na Grochowskiej rozpoczęły się próby do tegorocznych koncertów na La Folle Journée. Francuski festiwal muzyki klasycznej odbędzie się w Nantes i miastach Kraju Loary od 21 do 30 stycznia 2022 roku. Wystąpimy tam jako jedyna zagraniczna orkiestra symfoniczna, a wraz z nami zagrają wspaniali soliści i dyrygenci: Mao Fujita, Lukas Geniušas, Nelson Goerner, Marie-Josèphe Jud, Liya Petrova, Mihhail Gerts, Daniel Reuss i Alexander Rudin.

Festiwal La Folle Journée w Nantes jest największym festiwalem muzyki klasycznej na świecie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Dotąd oprócz Francji jest organizowany także w Japonii, Rosji i Polsce (pod nazwą Szalone Dni Muzyki). Tegoroczny program będzie ograniczony z uwagi na pandemię. Tematem wydarzenia będzie muzyka Franciszka Schuberta, którego w tym roku przypada 225. rocznica urodzin.

W programie festiwalu znalazły się różne utwory Schuberta, ale także dzieła Ludwiga van Beethovena, Johanna Nepomuka Hummla, Feliksa Mendelssohna i Johannesa Brahmsa.

Szczegóły na temat programu festiwalu i sprzedaży biletów dostępne są na stronie festiwalu: http://www.follejournee.fr/.