11.07
poniedziałek / 18:30
2022
11.07.2022
poniedziałek / 18:30

Adam Strug – Śpiewnik Adama

Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Festiwal

Po galach operowej i musicalowej, po koncercie z muzyką z songbookpolskiej piosenki czas na autorski śpiewnik Adama Struga.

Adam Strug jest śpiewakiem, na którego repertuar składają się polskie pieśni tradycyjne i własne piosenki. Te pierwsze to – przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej – muzyczne klejnoty rodowe, wykonywane w skalach wcześniejszych, niż powszechnie dziś używana skala dur-moll. Te drugie są wyrazem fascynacji muzyką wiejską, folklorem miejskim, orientem i minimalizmem. Oba repertuary łączy liryka miłosna. Strugowi na scenie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Maksymilian Mucha (kontrabas), Mateusz Kowalski (mandolina) i Tomasz Skrętkowski (instrumenty perkusyjne). 

Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej.