10.05
środa / 19:00
2023
10.05.2023
środa / 19:00

Koncert dyplomantów UMFC – Mieczkowski / Sinfonia Varsovia / Kiniorska

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa
Poza siedzibą

Najlepsi dyplomanci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wystąpią z Sinfonią Varsovią już 10 maja o 19:00. Będzie to jednocześnie spotkanie dwójki dyrygentów-rezydentów Sinfonii Varsovii z trwającego i nadchodzącego sezonu artystycznego: Zofia Kiniorska poprowadzi Sinfonię Varsovię w koncercie symfonicznym, w którym jako solista zaprezentuje się na flecie Daniel Mieczkowski. W programie usłyszymy Koncert na flet i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego, II Suitę symfoniczną z Arlezjanki Georges’a Bizeta oraz IV Symfonię e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa. 

Wykonawcy

Daniel Mieczkowski flet

Sinfonia Varsovia

Zofia Kiniorska dyrygentka

Program

Georges Bizet II Suita symfoniczna z Arlezjanki (wyd. 1879, oprac. Ernest Guiraud) [18’]

I. Pastorale
II. Intermezzo

III. Menuet

IV. Farandole

 

Krzysztof Penderecki Koncert na flet i orkiestrę (1992) [23’]

 

przerwa

 

Johannes Brahms IV Symfonia e-moll op. 98 (1884–85) [39’]

I. Allegro non troppo
II. Andante moderato

III. Allegro giocoso
IV. Allegro energico e passionato

Zofia Kiniorska
Ukończyła studia I i II stopnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasach Marka Pijarowskiego i Moniki Wolińskiej. Jest laureatką drugiego miejsca oraz zdobywczynią nagrody orkiestry kameralnej na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu (2020). W 2021 czynnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich z Marin Alsop i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a rok później znalazła się w gronie sześciu dyrygentów z całego świata, zaproszonych do udziału w Conductor’s Academy z Paavo Järvim i Tonhalle-Orchester Zürich. Tam też otrzymała nagrodę publiczności podczas koncertu wieńczącego warsztaty. Była także półfinalistką międzynarodowego konkursu dyrygenckiego Premio Guido Cantelli 2022 w Turynie.

 

Daniel Mieczkowski
Urodził się w 1999 r. w Warszawie. W latach  2012–2018 był uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie Elżbiety Dastych-Szwarc. Szkołę tą ukończył z wyróżnieniem. Od października 2018 r. jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na dwóch wydziałach: Dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie Moniki Wolińskiej oraz Instrumentalnym w klasie fletu Agaty Igras. W 2021 r. został zaproszony do uczestnictwa w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Marin Alsop, w trakcie którego miał możliwość podjąć współpracę dyrygencką z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych. Występował w Austrii, Niemczech, Serbii, Rumunii, Czechach, Słowacji, USA, we Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech.