29.04
czwartek /
2021
wstęp wolny
29.04.2021
czwartek /

Sinfonia Varsovia w skali

Plac Defilad, Warszawa
Poza siedzibąWystawa
wstęp wolny
wstęp wolny

Wystawę plenerową Sinfonia Varsovia w skali można bezpłatnie oglądać w godzinach 8.00–20.00 od 29 kwietnia do 6 czerwca na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej

Wystawa plenerowa Sinfonia Varsovia w skali to okazja, żeby przyjrzeć się historii orkiestry i instytucji, dowiedzieć się więcej o dotychczasowych działaniach na polu popularyzowania muzyki oraz poznać plany związane z powstaniem naszej nowej siedziby. Centralnym punktem wystawy będzie prezentacja połowy makiety akustycznej, dzięki której mogliśmy zaprojektować i zbadać akustykę przyszłej sali koncertowej. Model został wykonany w skali 1:10. Nowe centrum muzyki, które powstanie przy ulicy Grochowskiej 272 to nie tylko budowa największej sali koncertowej w Polsce, ale także modernizacja trzech zabytkowych budynków przy ulicy Grochowskiej i Terespolskiej. Na wystawie będą dostępne materiały, które pozwolą prześledzić, jak będzie wyglądała nasza nowa siedziba na Kamionku.

Projekt i budowę nowej siedziby Sinfonii Varsovii finansuje m.st. Warszawa w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku oraz zadania pn: Modernizacja zabytkowych obiektów oraz budowa sali koncertowej przy ul. Grochowskiej na potrzeby Sinfonii Varsovii.

Organizator wystawy Sinfonia Varsovia
Partner wystawy Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Projekt wystawy Maciej Siuda Pracownia
Zespół kuratorski Marta Bacewicz, Jarosław Trybuś
Projekt graficzny Jakub de Barbaro
Produkcja Natalia Daca, Nina Dobaczewska, Joanna Trytek, Maciej Walczyna

Wykonawca makiety i wystawy Pracownia Tryktrak

Materiały wideo Lele Crossmedia Production (budowa makiety akustycznej)
Grzegorz Mart Doc (Koncerty w skali)

Projekt nowej siedziby Sinfonii Varsovii
Atelier Thomas Pucher ZT GmbH - główny projektant
Müller-BBM GmbH
Buro Happold Polska Sp. z o.o.