08.06
środa / 17:00
2022
08.06.2022
środa / 17:00

BATUCADA – brazylijska orkiestra perkusyjna

Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
FestiwalWarsztat

Prowadzenie: Miki Wielecki
Terminy: 8 czerwca 2022, godz. 17:00; 4, 5, 9, 24 czerwca 2022, godz. 19:00
Miejsce: Pawilon koncertowy Sinfonii Varsovii
Bilety na warsztaty: 10 zł. Dostępne w biurze Sinfonii Varsovii (od poniedziałku do piątku, 10:00–16:00) oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem każdego wydarzenia. Zapoznaj się z regulaminem sprzedaży biletów. 
Wiek uczestników: Warsztaty przeznaczone są dla osób od 15 roku życia. Osoby powyżej 15, a poniżej 18 roku życia, mogą wziąć udział w warsztatach tylko i wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Batucada znana jest z karnawału w Rio, lubiana za jej sambową energię, spektakularny popis dużej grupy perkusistów oraz radość grania, dostępną także dla osób o niekoniecznie wysokich umiejętnościach instrumentalnych. Wszystkie instrumenty (basowe bębny surdo, werble caixas, dzwonki agogô, chocalho, tamborim, repinique i grzechotki) przystosowane są do grania w ruchu. Podczas naszych 90-minutowych spotkań prowadzonych przez Mikiego Wieleckiego z łatwych rytmów granych przez sekcje powstaną efektowne utwory, wspólnie wykonywane na koniec. Przygotujemy instrumenty dla 35 aktywnych uczestników.

Moje ciało – moje miejsce – moja muzyka

czyli relaks, zabawa i pozytywna energia dla wszystkich… Chill w Sinfonii Varsovii na Grochowskiej 272.

Gdzie, kiedy i jak rodzi się muzyka? Może jest bliżej, niż przypuszczamy? Może po prostu jest w nas? Spróbujmy razem poszukać odpowiedzi. Dla odpoczynku, relaksu i zabawy w trzynaście czerwcowych popołudni i wieczorów zajmować się będziemy rozmaitymi muzycznymi i ruchowymi działaniami, ćwiczeniami, do których nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności, a jedynie luz, dobry nastrój i otwartość. Wspólnie będziemy odkrywać muzykę na nowo, spróbujemy usłyszeć ją w nas samych, przez nią obudzić wyobraźnię, zmysły, głos i ciało. Zachęcamy do aktywnego udziału, niezależnie od poziomu zaawansowania muzycznego czy sprawności fizycznej.

Patroni