Bar Avni

Bar Avni dyrygent

Bar Avni

Bar Avni, niedawna laureatka drugiej nagrody oraz nagrody orkiestry na 10. Konkursie Dyrygentów Fitelberga w Polsce (listopad 2017), urodziła się w 1989 roku w Izraelu. Niedawno otrzymała posadę drugiej dyrygentki orkiestry GMD Peter Kuhn dla Bergische Symphoniker na nadchodzący sezon. Avni została też zaproszona do wzięcia udziału w mistrzowskiej lekcji z Maestrą Marin Alsop i koncertu z orkiestrą BBC w Royal Festival Hall w Londynie. Zimą 2017/2018 Bar obroniła magistra z dyrygentury w klasie Maestro Ulricha Windfuhra w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Wcześniej Bar studiowała dwa lata z Maestro Martinem Siegharte w KUG (Kunst Universität Graz) w Austrii.

Bar została niedawno zaproszona, aby dyrygować podczas tournée złożonego z 25 koncertów z Neu Philharmonie Hamburg w Chinach w lutym 2018. W październiku 2017 dyrygowała orkiestrą podczas nagrania w studio prawykonań i starszych utworów Ralpha Symanna. Bar wygrała również konkurs na poprowadzenie cyklu młodzieżowego Izraelskiej Orkiestry Symfonicznej. Od stycznia 2017 roku Bar uczy dyrygentury kompozytorów w Hochschule für Musik und Theater Hamburg. W sezonie 2017/2018 dołączyła ona do grona pedagogicznego w Menschmusik Schule w Hamburgu jako nauczyciel dyrygentury.

W kwietniu 2017 roku Bar zadebiutowała z Ensemble Resonanz w Hamburgu. Nieustająco współpracuje też z Hamburger Contemporary Music Ensemble Volans. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Buchman-Mehta School of Music w Tel Awiwie w klasie Maestro Yoava Talmi, gdzie uzyskała licencjat z dyrygentury. Studiowała też perkusję w klasie prof. Alona Bora, głównego perkusisty Izraelskiej Filharmonii.

Bar otrzymała stypendium fundacji Ameryka-Izrael, stypendium Davida Herzoga w Grazu, DAAD Scholarships, Johannes Brahms Scholarship, Gabriele und Johanne Classen-Stiftung w Hamburg i inne.