Bartosz Bednarczyk fortepian

Urodzony w 1976r. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli. Odbył również studia podyplomowe w dziedzinie kameralistyki pod kierunkiem prof. Krystyny Borucińskiej.

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w klasie Haliny Dzierżanowskiej i kontynuował pod kierunkiem Bronisławy Kawalli w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Studiował również kameralistykę w klasie prof. Macieja Paderewskiego.

Jest laureatem konkursów muzycznych w Koninie – II nagroda (1987) i III nagroda (1993); w Olsztynie – II nagroda (1989) i w Warszawie – I nagroda w konkursie kameralnym. Trzykrotnie w latach 1992, 1993 i 1996 otrzymał Stypendium Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, a w roku 1998 – Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był również stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Występował jako solista i kameralista w kraju (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Zamek Królewski) i za granicą (Anglia, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Ukraina, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Japonia, Indonezja, Słowenia, Austria). W latach 2001 i 2002 koncertował w ramach Festiwalu „Forum Witolda Lutosławskiego” w Filharmonii Narodowej. Od kilkunastu lat tworzy duet ze skrzypkiem Jakubem Jakowiczem, z którym nagrał cztery płyty CD z muzyką Beethovena, Schuberta i Lutosławskiego, z których trzy były nominowane do nagrody „Fryderyk” Polskiej Akademii Fonograficznej. Nagrodę tę duet otrzymał w kategorii „Najlepsze wykonanie muzyki polskiej” za ostatni album z  Sonatami na skrzypce i fortepian  Grażyny Bacewicz.