Sąsiedzka Mapa Klasyków

Projekt jest zaproszeniem do eksplorowania zjawisk, sytuacji, miejsc i obiektów, które nas otaczają w odniesieniu do terminu „klasyczny”. Może to być przestrzeń na osiedlu, stary samochód po dziadku, a może stare drzewo albo droga do pracy czy szkoły.

W ramach projektu odbędą się twórcze spotkania w dwunastoosobowym składzie. Grupa będzie działała różnymi narzędziami artystycznymi (m.in. teatralnymi, wizualnymi, muzycznymi), a uczestnicy i uczestniczki zostaną połączeni w tandemy twórcze. Finałem projektu będzie 6 mikro wydarzeń dźwiękowych w niecodziennych przestrzeniach na Pradze-Południe.

W ramach projektu odbędą się również spotkania z osobami, które poszerzą refleksję na temat „klasyczności” w różnych obszarach (np. aktywizmu, sztuki współczesnej, architektury, muzyki).

Warsztaty poprowadzi pedagożka teatru i aktywista.

Do działań zapraszamy osoby w wieku 17+, których interesuje szeroko rozumiany obszar muzyczny, dźwiękowy oraz lokalny i społeczny. Jeśli zbierasz winyle, muzykujesz z rodziną, piszesz piosenki lub po prostu lubisz eksperymentować z dźwiękiem, to na pewno w tym projekcie znajdziesz miejsce dla siebie.

 

Szczegółowe informacje

Dla kogo: młodzież i dorośli w wieku 17+
Gdzie: Sinfonia Varsovia oraz zaprzyjaźnione domy kultury
Czas trwania: 2 miesiące (6-8 spotkań po 3-4h)
Prowadzenie: pedagog/-żka teatru + aktywista/-ka
Termin: październik-listopad
Zapisy: przez formularz dostępny od połowy września 2024
Koszt: Udział bezpłatny