Piotr Kostrzewa I kotły; kierownik sekcji kotły/perkusja

kotły w Sinfonii Varsovii od 1993 roku

W 1985 roku ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie perkusji prof. Henryka Mikołajczyka. W tym samym roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentów Orkiestrowych, gdzie kontynuował naukę gry na perkusji u prof. Edwarda Iwickiego i wykł. Henryka Mikołajczyka. Dyplom uzyskał w roku 1989. Działalność artystyczną rozpoczął już w czasie studiów. W latach 1989-91 współpracował z orkiestrą Teatru Wielkiego pod dyrekcją Roberta Satanowskiego, biorąc udział w wielu produkcjach operowych oraz tournée zagranicznych. Równocześnie wielokrotnie zapraszany był do współpracy z orkiestrami Filharmonii Narodowej i Polskiego Radia.

Był kotlistą i inspektorem orkiestry Camerata Akademia działającej przy AMFC od roku 1990. Zapraszany był do współpracy jako kotlista i perkusista do wielu orkiestr działających sezonowo. Miał okazję do zaprezentowania się jako muzyk-kameralista na festiwalach Warszawska Jesień i Forum Młodych Kompozytorów oraz w formacjach perkusyjnych m.in.: Warszawskiej Grupie Perkusyjnej i Young Percussion Studio. Ważne miejsce w jego drodze artystycznej stanowiła praca w teatrach dramatycznych. W latach 1985-93 był współpracownikiem teatrów: Dramatycznego, Studio, Ateneum, Współczesnego, Rampa, Prezentacje, Małego, Komedia. Brał udział w wielu spektaklach z czołówką polskich aktorów. Praca ta pozwoliła mu na zdobycie doświadczenia w innym gatunku sztuki, co pozwoliło mu wykorzystać jako muzyk orkiestrowy.

Oprócz muzyki symfonicznej i kameralnej grał również jazz i muzykę rozrywkową i uczestniczył w wielu tournée, koncertach i sesjach nagraniowych czołówki polskich wykonawców tych gatunków muzyki. Prowadzi również działalność pedagogiczną;  wykładał  w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (2006–2009) oraz prowadzi klasę perkusji w Zespole Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (w latach 1990-1993 oraz ponownie od roku 2004).

W 1993 roku dyrektor Franciszek Wybrańczyk zaprosił go do stałej współpracy w orkiestrze Sinfonia Varsovia. Od tego czasu jest etatowym kotlistą i perkusistą tego zespołu.  Przez lata pracy zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą, wykonując niezwykle bogaty repertuar symfoniczny i kameralny występując w najbardziej znanych salach świata: Carnegie Hall, Theatre de Champs-Elysees, Barbician Centre, Teatro Colon, Sydney Opera, Suntory Hall. W jego dorobku znajduje się ok. 60 płyt nagranych z orkiestrą Sinfonia Varsovia dla światowych wytwórni fonograficznych, m.in. komplet symfonii Beethovena i Schuberta, uwertury Rossiniego i Mozarta pod dyrekcją Lorda Yehudi Menuhina. Dzięki pracy w orkiestrze Sinfonia Varsovia miał okazję współpracować z wielkimi dyrygentami i solistami: Yehudi Menuhin, Witold Lutosławski, Jacek Kaspszyk, Jan Krenz, Jerzy Maksymiuk, Grzegorz Nowak, Krzysztof Penderecki, Jean Pierre Rampal, Mścisław Rostropowicz, Jerzy Semkow, Martha Argerich, James Galway, Nigel Kennedy, Anne-Sophie Mutter, Nelson Freire, Shlomo Mintz.

W 2007 roku był współzałożycielem znanego młodzieżowego zespołu Szymanowski Big band odnosząc z nim spektakularne sukcesy artystyczne. W roku 2012 został zaproszony do objęcia kierownictwa artystycznego big bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. We wrześniu 2013 powołał  do artystycznego życia Szymanowski Young Power młodzieżowy big band przy ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W 2000 roku współtworzył Fundację Sinfonia Varsovia. Od roku 2003 był wiceprezesem, a od 2007 prezesem tejże fundacji, zajmującej się m.in. promocją orkiestry i organizacją jej koncertów.

Za swoją działalność został uhonorowany odznaczeniem Zasłużony dla Warszawy (2014).