Dołącz do Warszawskiego Chóru Obywatelskiego

Warszawianki i Warszawianie, Chórzystki i Chórzyści, Miłośniczki i Miłośnicy śpiewu, Obywatelki i Obywatele! Zaśpiewajcie razem z nami Odę do radości!

Zapraszamy Was do współtworzenia Warszawskiego Chóru Obywatelskiego (WChO), wyjątkowego projektu pod auspicjami Ludwiga van Beethovena, najbardziej znanego „obywatela” wśród kompozytorów! Nadzwyczajnym koncertem 13 maja 2024 na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej uczcijmy razem 20-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej i wykonajmy wspólnie słynną IX Symfonię Beethovena, od premiery której mija w tych dniach 200 lat. Do udziału zapraszamy osoby pełnoletnie. Zgłoszenia zbieramy do 7 kwietnia br.

Do WChO rekrutujemy osoby, które mają ukończone 18 lat w momencie rejestracji do projektu. Do 4 głosów (sopran, alt, tenor i bas) przyjętych zostanie 70 osób. Zostaną one wybrane na podstawie dwuetapowych przesłuchań, przeprowadzonych przez zespół pod przewodnictwem Bartosza Michałowskiego, dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej.

Wyłoniony w ten sposób Warszawski Chór Obywatelski połączy siły z Chórem Filharmonii Narodowej, by wystąpić 13 maja wspólnie pod batutą Henrika Nánásiego u boku Sinfonii Varsovii oraz znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran), Agnieszki Rehlis (alt), Tadeusza Szlenkiera (tenor) i Tomasza Koniecznego (bas). Za przygotowanie chórów odpowiedzialny będzie Bartosz Michałowski.

 

Rejestracja do projektu jest już zamknięta.