16.12
sobota / 18:00
2023
wstęp wolny
16.12.2023
sobota / 18:00

Karnawał zwierząt i inne opowieści | Muzyka klasyczna dla każdego

Centrum Sztuki Włączającej, ul. W. Skoczylasa 10/12
Koncert kameralnyPoza siedzibą
wstęp wolny
wstęp wolny

Jeśli potrzebujesz asystenta (pomoc w dotarciu z przystanku, pomoc na miejscu) – zadzwoń lub napisz (tel./SMS): 885 556 433 do godz. 17:00 w dniu koncertu.

Wykonawcy

Maja Kowalczyk saksofon
Piotr Kostrzewa perkusja

Sinfonia Varsovia Wind Quintet:
Andrzej Krzyżanowski flet
Arkadiusz Krupa obój
Radosław Soroka klarnet
Henryk Kowalewicz waltornia
Piotr Kamiński fagot

& goście

Program

Camille Saint-Saëns Karnawał zwierząt (oprac. na kwintet dęty i perkusję Andreas N. Tarkmann)

 

Jak śpiewa żółw? Do jakiej muzyki maszeruje lew? A do jakiej najlepiej skacze się kangurom? Czym różni się flet od waltorni? Klarnet od oboju?

Ciekawi Cię odpowiedź, ale zawsze obawiałeś się koncertu muzyki klasycznej?

Nie martw się, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Teatr 21 i Sinfonia Varsovia łączą siły, żeby pokazać, że muzyka jest dla każdego. Na tym koncercie możesz poczuć się jak w teatrze i przeżyć wiele emocji: radość, smutek, zdziwienie, entuzjazm, spokój, a nawet złość.

16 grudnia w Centrum Sztuki Włączającej posłuchamy słynnego Karnawału zwierząt autorstwa Camille’a Saint-Saënsa. Jest to cykl miniatur (krótkich utworów), który sam Saint-Saëns nazwał „fantazją zoologiczną”. Słuchając muzyki, możesz podążyć za opowieścią wymyśloną przez francuskiego kompozytora. ALE… możesz też wyobrazić sobie własną opowieść! Wsłuchaj się w dźwięki, które wydaje łabędź, lew, kangur, żółw i pozwól sobie na eksperyment w Twojej wyobraźni.

Eksperymentować będą również muzycy, którzy też wymyślą swoje zwierzęta. Andrzej Krzyżanowski (flet), Arkadiusz Krupa (obój), Radosław Soroka (klarnet), Piotr Kamiński (fagot), Henryk Kowalewicz (waltornia), Piotr Kostrzewa (perkusja) oraz aktorka Teatru 21, Maja Kowalczyk (saksofon) zabiorą Was w muzyczną podróż po świecie zwierząt, marzeń i wyobraźni. Zapraszamy na koncert wszystkich powyżej 6 roku życia.