04.08
piątek / 19:00
2023
wstęp wolny
04.08.2023
piątek / 19:00

Potańcówki na Grochowskiej: Muzyka irlandzka. Taorluath

Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
wstęp wolny
wstęp wolny

Taorluath jest obecny na dużych i małych scenach w kraju i za granicą. Począwszy od występów na tradycyjnych potańcówkach, festynach przez koncerty z tanecznym show „Feel the Reel” aż po festiwale i wszelkiego rodzaju eventy. Podczas koncertów zespół używa instrumentów charakterystycznych dla muzyki celtyckiej z niepowtarzalnymi wielkimi dudami szkockimi na czele a także irlandzkim bodhranem, fiddle, mandoliną i innymi. Od lat z pasją zgłębia tajniki muzyki celtyckiej, wplatając w swoje wykonania style z najdalszych zakątków Irlandii i Szkocji. Łączy je z doświadczeniami nabytymi w innych zespołach jak „Ceili”, „Warszawska Orkiestra Sentymentalna”, „Mordewind”, „Etnostation” a nawet z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Wykonawcy

Taorluath
Małgorzata Greś-Cieślak
pokaz i nauka tańca

Potańcówki na Grochowskiej powracają! Podczas pięciu piątkowych wydarzeń zabrzmi muzyka bałkańska, warszawska, irlandzka, polska i norweska oraz salsa w wykonaniu zaproszonych zespołów. Każda z wieczornych potańcówek rozpocznie się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy. Wstęp wolny.

 Za muzyczną oprawę pięciu potańcówek odpowiadać będą: bałkańska Bum Bum Orkestar (21 lipca), warszawska Mała Orkiestra Dancingowa (28 lipca), irlandzki zespół folkowy Taorluath (4 sierpnia), polska kapela ludowa Napięcie wraz z zaproszonymi gośćmi z Norwegii (11 sierpnia) oraz latynoska Salsa Central (18 sierpnia). Dwugodzinne potańcówki rozpoczynać się będą o 19:00. Wydarzenie nie jest biletowane i nie wymaga rezerwacji miejsc.