24.06
piątek / 19:00
2022
wstęp wolny
24.06.2022
piątek / 19:00

Koncert Charytatywny

Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Festiwal
wstęp wolny
wstęp wolny

Wstęp wolny. Podczas koncertu zbierane będą środki na pomoc humanitarną dla Ukrainy

Wykonawcy

Olga Burlakova (Ukraina, Charków) mezzosopran

Alina Holub (Ukraina) głos z taśmy

Hanna Turonek sopiłka

Sinfonia Varsovia – sekcja smyczkowa

Zofia Endzelm skrzypce, liderka

Program

Władysław Zaremba Dywlus ja na nebo (wersja na głos i orkiestrę smyczkową, oprac. Hanna Turonek, sł. Mychajło Petrenko)

Franz Schubert Śmierć i dziewczyna op. 7 nr 3, D.531 (wersja na głos i orkiestrę smyczkową, oprac. Hanna Turonek, sł. Matthias Claudius)

Franz Schubert Kwartet smyczkowy d-moll Śmierć i dziewczyna D. 810 (wersja na orkiestrę smyczkową, oprac. Gustav Mahler)

Weekend Ukraiński 24–26 czerwca 2022

Ostatni weekend 22 Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu będzie poświęcony wątkom ukraińskim. Złoży się na niego pięć różnorodnych koncertów: dwa koncerty muzyki klasycznej, koncert familijny, jazzowy oraz muzyki elektronicznej. Tę serię rozpocznie w piątek 24 czerwca koncert charytatywny grupy smyczków Sinfonii Varsovii. W programie Kwartet smyczkowy Śmierć i dziewczyna Franza Schuberta w opracowaniu Gustava Mahlera, utwór zaproponowany przez samych muzyków Sinfonii, poruszonych przemocą w Buczy, Irpieniu i innych miastach ukraińskich. W sobotę 25 czerwca dwie propozycje: przed południem na koncert familijny zaprasza smok Bazylek, który na swojej Muzycznej Ławeczce spotka przedstawicieli różnych krajów i różnych instrumentów; wieczorem o godz. 20 zapraszamy na koncert muzyki elektronicznej Kateryny Zavoloki, artystki dźwiękowej i wizualnej, dizajnerki o międzynarodowej rozpoznawalności. Zavoloka zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty Ornament (2020) oraz nowe utwory. W niedzielę po południu (godz. 16) ukraińscy kameraliści, muzycy na co dzień rezydujący w Paryżu i Berlinie, wykonają program z utworami kompozytorów ukraińskich od wieku XVIII (Maksym Berezowski) po współczesność (Almashi, Bezborodko). Głównym punktem programu będzie IV Kwartet smyczkowy Borysa Latoszyńskiego, ojca muzyki ukraińskiej XX wieku. Weekend Ukraiński zakończy się koncertem jazzowym międzynarodowego Vitalii Kyianytsia Trio. Muzycy zagrają materiał z debiutanckiej płyty Last Day of Spring.

Patronat Honorowy: Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej

Patroni