20.06
poniedziałek / 17:00
2022
20.06.2022
poniedziałek / 17:00

MOVEMENT – ruch dla wszystkich

Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
FestiwalWarsztat

Prowadzenie: instruktorzy „W gruncie ruchu” wgruncieruchu.pl/. Z udziałem muzyki na żywo w wykonaniu instrumentalistów Sinfonii Varsovii.
Terminy: 4, 5, 9, 10, 11, 20, 23, 24 czerwca 2022, godz. 17:00
Miejsce: Pawilon koncertowy Sinfonii Varsovii
Bilety na warsztaty: 10 zł. Dostępne w biurze Sinfonii Varsovii (od poniedziałku do piątku, 10:00–16:00) oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem każdego wydarzenia. Zapoznaj się z regulaminem sprzedaży biletów. 
Wiek uczestników: Warsztaty przeznaczone są dla osób od 15 roku życia. Osoby powyżej 15, a poniżej 18 roku życia, mogą wziąć udział w warsztatach tylko i wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Podczas zajęć będziemy doświadczać praktyki ruchu (movement), która będzie opierać się na zabawie ruchem, interakcjach z drugim człowiekiem, szukaniu miękkości w ruchu,  budowaniu świadomości własnego ciała.

Do ćwiczeń nie są potrzebne żadne akcesoria, jedynie luźny strój i wygodne obuwie, w którym będziesz się czuć swobodnie. Nie ma też specjalnych wymagań co do sprawności fizycznej, za to przydają się otwarty w umysł, chęć do zabawy i oczywiście podstawowe zdrowie – czyli ciało bez kontuzji, które są medycznym przeciwwskazaniem do ruchu.

Każda z ośmiu sesji zakończy się wyciszeniem w towarzystwie muzyki na żywo w wykonaniu instrumentalistów Sinfonii Varsovii.

Weź swoją matę i coś lekkiego do przykrycia, jeśli potrzebujesz i… ciesz się własnym ciałem w ruchu.

Moje ciało – moje miejsce – moja muzyka

czyli relaks, zabawa i pozytywna energia dla wszystkich… Chill w Sinfonii Varsovii na Grochowskiej 272.

Gdzie, kiedy i jak rodzi się muzyka? Może jest bliżej, niż przypuszczamy? Może po prostu jest w nas? Spróbujmy razem poszukać odpowiedzi. Dla odpoczynku, relaksu i zabawy w trzynaście czerwcowych popołudni i wieczorów zajmować się będziemy rozmaitymi muzycznymi i ruchowymi działaniami, ćwiczeniami, do których nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności, a jedynie luz, dobry nastrój i otwartość. Wspólnie będziemy odkrywać muzykę na nowo, spróbujemy usłyszeć ją w nas samych, przez nią obudzić wyobraźnię, zmysły, głos i ciało. Zachęcamy do aktywnego udziału, niezależnie od poziomu zaawansowania muzycznego czy sprawności fizycznej.

Patroni