14.09
czwartek / 19:00
2023
wstęp wolny
14.09.2023
czwartek / 19:00

Kjell Pahr-Iversen. Wystawa

Sale Redutowe Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Wystawa
wstęp wolny
wstęp wolny

Wernisaż: 14.09, godz. 19:00

Czas trwania wystawy:15-24 września, Sale Redutowe (sala Wenus). Wystawa dostępna jest dla uczestników wydarzeń w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w godzinach trwania spektakli oraz dla słuchaczy koncertów w sali Wenus podczas festiwalu Szalone Dni Muzyki. 

 

Kjell Pahr-Iversen

Urodzony w 1937 w Stavanger. Ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk w Kopenhadze. Jego solowe ekspozycje prezentowane były m.in. w Galerie Camille Renault w Paryżu, a także licznych muzeach i galeriach duńskich, norweskich, francuskich, hiszpańskich i amerykańskich. Autor witraży Kościoła Lilleborg w Oslo. Kawaler pierwszej klasy Orderu Św. Olafa. Mieszka w Stavanger.

Na warszawskiej wystawie twórczość artysty prezentowana jest po raz pierwszy w Polsce.

„Dedykuję moją wystawę celebracji fantazji i pamięci oraz poszerzeniu ludzkiego umysłu poprzez przenoszenie go na płótno. Całe życie dążę do tego wspaniałego momentu, w którym tłusta, kleista materia z tubek [malarskich] jest przetworzona w nowe istnienie, jak to się dzieje w finałowym chórze Handlowskiego oratorium; kiedy my wszyscy – okaleczeni, schorowani i zmęczeni – powstajemy, by zaśpiewać”.

Kjell Pahr-Iversen

Partnerzy